Novinky z tábora Arsenalu: Aubameyang chce prchnout, ale Arteta si již domluvil náhradu

Novinky z tábora Arsenalu: Aubameyang chce prchnout, ale Arteta si již domluvil náhradu

I přes hrůzostrašný start v nové sezoně se londýnský Arsenal dokázal oklepat a vyburcovat k lepším výsledkům. Svěřenci kouče Mikala Artety již stoupají v tabulce Premier League strmě vzhůru, ale konkurence je na Ostrovech obrovská. Gunners navíc budou muset řešit otázku hlavní palebné síly, neboť se proslýchá, že Aubameyang chce londýnský klub již v lednu opustit.

Gabonský reprezentant je údajně již delší dobu v Asenalu nespokojený a zvažuje ukončení spolupráce. Možnost odchodu přiživilo i nové angažování trenéra Barcelony. Katalánský obr je delší dobu s někdejší součástkou Borussie Dortmund spojován.

Na Camp Nou by jej chtěli podepsat již v lednu a zdá se, že i samotný hráč je připraven pomoci Barceloně z výsledkově krize v La Lize. Aubameyang se již několikrát nechal slyšet, že jeho vztahy s koučem Artetou nejsou příliš dobré a cesta k vysvobození vede jedině skrze sbalené kufry.

Arsenal chce na tuto ztrátu zareagovat příchodem nového střelce, kterým by měl být srbský legionář Dušan Vlahovič. Vedení londýnského klubu se již údajně domluvilo s Fiorentinou, ve které jednadvacetiletý útočník působí. Na jeho zisk však budou muset Gunners vynaložit 80 milionů eur.

Zdroj: justarsenal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.