Xavi pojmenoval první změny, které chce na Camp Nou neodkladně realizovat

Xavi pojmenoval první změny, které chce na Camp Nou neodkladně realizovat

Spekulace jsou u konce a Xavi Hernández se skutečně stal novým lodivodem katalánského obra. Přichází v časech, kdy jej na Camp Nou potřebují všemi deseti, neboť se klub zmítá ve finanční i výsledkové krizi. Někdejší záložník se upsal na dva a půl roku a fanoušci jásají, že se ikona vrací v časech nejhorších.

Očekávání jsou velká, neboť Barcelona se v nové sezoně trápí a reálně ji hrozí, že by si v příštím roce nemusela zahrát ani Ligu mistrů. „Jste mí fanoušci, mí lidé, klub, který ze všeho nejvíc miluji. A teď se vracím domů,“ nechal se slyšet nový kouč na videu pro příznivce katalánského klubu.

Bezprostředně po svém příchodu hned poukázal na řadu problémů, které by chtěl neodkladně řešit. Vedení Barcelony předložil tři žádosti a věří, že po některých změnách by se mohl klub odrazit k lepším výsledkům.

Xavi chce v první řadě reagovat na problémy s marodkou a opakujícími se zraněními u některých hráčů. I proto chce kompletně přepracovat lékařské oddělení na Camp Nou. Na trenérskou lavičku si chtěl sebou přivést také všechny asistenty, které měl k dispozici v Al Sadd.

Změny se nevyhnou ani v kabině. Jako prioritu Xavi označil příchod posil na křídla. Ousmane Dembélé je tváří, ve které vidí potenciál a chce ji dát šanci. Fanoušci dlouhodobě volají po jeho vyhození, neboť po svém příchodu z Dortmundu nedokázal naplnit očekávání. Již v lednu by chtěl navíc realizovat příchod Raheema Sterlinga z Manchesteru City nebo hráče, který by dosahoval podobných kvalit.

Zdroj: sport.es

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.