Rada po další ztrátě: Prostě to nelepí. Není nám to souzeno, možná kdyby tam byl drn

Rada po další ztrátě: Prostě to nelepí. Není nám to souzeno, možná kdyby tam byl drn

Výsledková mizérie Jablonce v české nejvyšší soutěži pokračuje. I přes bezbrankovou remízu ze Zlína si vezou svěřenci kouče Petra Rady alespoň bod, ale zkušený lodivod s výsledkem rozhodně spokojený nebyl, neboť jeho hráči na Letné nastřelili hned ve třech případech brankovou konstrukci.

Jablonec stále čeká na první venkovní výhru v této sezóně, což se projevuje i v tabulce, kde za lídry výrazně zaostává. Ve Zlíně sice severočeský klub neprohrál již od roku 2005, ale pouhý bod vnímal trenér jako ztrátu.

„Nevstoupili jsme do toho moc razantně. Domácí věděli, co máme za sebou a chtěli na nás asi vletět, ale nás podržel brankář Hanuš, když chytil nájezd Poznara v začátku zápasu. Měli jsme dvě velké šance Kratochvílem a Pleštilem, pak nás znovu podržel Hanuš,“ hodnotil kouč Jablonce první půli.

„Upozorňoval jsem hráče, aby do toho nevstoupili jako v Randers. Bylo to ale dobré, šancí jsme měli v druhém poločase víc. Doležal měl stoprocentní, Pilař zase tu tyčku. Kdyby nás políbilo trochu štěstí, tak nám to tam asi padne. To teď prostě nemáme. Šance jsme si vypracovali, ale když je neproměníme, spěje to ještě k tomu, abychom náhodou nakonec neinkasovali,“ smutnil Rada na tiskové konferenci v útrobách letenského stadionu.

Z výsledku nadšený nebyl, i proto, že pohárová Evropa se Jablonci pro další sezonu každým zápasem vzdaluje. „Domácí asi byli s bodem spokojeni, pro nás je to sice plusový bod, ale po bodech to přibývá málo. Říká se, že tyčka je půl gólu, ale pro nás není ani půl. Prostě to nelepí. Není nám to souzeno, možná kdyby tam byl drn. Chtěli jsme tu bodovat naplno, měli jsme v nohách těžký zápas. Ale aspekt únavy byl nula. V lize nám to nejde, ale musíme se z toho dostat sami. Já věřím, že na nás štěstíčko zase sedne,“ dodal zkušený stratég.

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.