Žolíkovi Pulkrabovi jde v první řadě o tým: Letos úplně enormně, protože vidím, jaké kluky máme v základu

Žolíkovi Pulkrabovi jde v první řadě o tým: Letos úplně enormně, protože vidím, jaké kluky máme v základu
OBSAHUJE OHLASY

Současný letenský žolík Matěj Pulkrab oslavil na Letné proti Teplicím svůj prvoligový start číslo 100 velmi stylově. Ač naskočil pouze z lavičky náhradníků, Skláře pomohl potopit dvěma přesnými zásahy, které favorita nasměrovaly k zisku plného počtu bodů.

Dvě branky v jednom duelu za áčko Sparty vstřelil vůbec poprvé. "Výkon nebyl herně povedený, zkazil jsem, na co jsem sáhnul. Hned první povedený centr od Peška jsem nepochopitelně netrefil. Pak se nedařilo vůbec nic, nevěděl jsem, co se děje. Naštěstí jsem pak tu situaci vyřešil tak, jak by se mi to nepovedlo asi ani na tréninku – levačkou přes gólmana. A pak mě Šula našel do prázdný. To je přesně ono, že jsem měl několik dobrých zápasů, připravil jsem spoluhráčům situace a v neděli to bylo úplně naopak, zkazil jsem, na co jsem sáhnul a byly z toho dva góly," krčil rameny svěřenec Pavla Vrby.

Jak přijímá skutečnost, že chodí do hry z lavičky jako náhradník? "Beru to, rozhodně. Trenér mě má jako jednu z prvních voleb, jak zlomit utkání. Myslím, že se mi to několikrát povedlo. Zkrátka vím, že taková je moje role. V první řadě mi jde o tým, letos úplně enormně, protože vidím, jaké kluky máme v základu. Přijal jsem tuhle roli a chci pomáhat tím, čím můžu," přednesl na sparta.cz bývalý ofenzivní hráč Liberce i Bohemians 1905.

V neděli to proti družině Jiřího Jarošíka bylo náročné. "Bylo to asi náročnější, než jsme si byli schopni připustit. Hrozně moc jsme kazili, i jednoduché přihrávky. Tím jsme pomáhali soupeři, aby s námi držel krok. Nebyli jsme schopni odskočit. Ale naštěstí toho Teplice dopředu tolik nevyřešili a vyhráli jsme," těšilo čtyřiadvacetiletého forvarda.

Protože se hrálo proti poslednímu mužstvu tabulky, tlak na tři body byl veliký a stresující. "Cítíme i ten tlak od fanoušků, kteří se těší na kanonádu. Ale v lize se týmy na Spartu dokážou vyhecovat, a když se to sejde s tím, že nezvládáme předvádět svou hru a dostávat se do šancí, tak je dostaneme na koně a sami sebe srážíme," připustil na webu sparta.cz útočník, jenž v tomto ročníku Fortuna:ligy odehrál 220 minut čistého času.

Řekněte mi, koho si ze Slavie někdo koupí za 200, 300 milionů. Myslím, že nikoho, hlásí Hašek

Zdroj: sparta.cz