Řekněte mi, koho si ze Slavie někdo koupí za 200, 300 milionů. Myslím, že nikoho, hlásí Hašek

Řekněte mi, koho si ze Slavie někdo koupí za 200, 300 milionů. Myslím, že nikoho, hlásí Hašek

Byť Slavia zvítězila v obou posledních ligových duelech se Sigmou i Viktorií a navíc v obou případech udržela čisté konto, dvaapadesátiletý odborník Martin Hašek tvrdí, že jde i přesto vidět mírný sešívaný úpadek.

"Slavia slevila ze své výkonnosti, nehraje tak dobře, tak líbivě, nepřehrává soupeře takovým způsobem a sportovní výsledky jednoznačně zaostávají za tím, na co jsme si zvykli," pronesl serverem isport.blesk.cz mladší bratr hokejové legendy Dominika Haška a narážel zejména na její výsledky na evropských kolbištích.

Úroveň slávistické hry podle jeho slov už není tak velká, jako tomu bylo v předchozích ročnících. "Generovala hráče, o které byl zájem za stovky milionů. Teď máme odehraných přes dvacet zápasů a řekněte mi, koho si ze Slavie někdo koupí za 200, 300 milionů. Myslím, že nikoho. Ale oni za tohle musejí hráče prodávat, menší částky z jejich pohledu nic neřeší. I tohle znamená ústup z jejich pozic, a je to tedy ústup na všech frontách. V lize je ve hře o první místo, ale zvykli jsme si na úplně něco jiného, čekáme mnohem víc, a to Slavia nyní nenabízí," káral soubor Jindřicha Trpišovského na stránkách Sportu momentálně volný kouč, jenž je bez práce od roku 2019.

A co dál? V listopadu čeká na Krmenčíka, Mandouse a spol. Maccabi, Pardubice, Jablonec, Feyenoord a Teplice a podle Haška by to nemuselo dopadnout velkou vítěznou šňůrou. "Když se to všechno nakumuluje, je tam nějaký bod zlomu, že už ani štěstí nemáte. Jako když se nabaluje sněhová koule. Existuje nějaké fáze - tvorba mužstva, vrcholné období a úpadek, to se děje i civilizacím. Slavii se děje něco podobného," uzavřel bývalý trenér Sparty, Pardubic či Vlašimi.

Obávám se, že se blíží brzký konec Dočkala ve Spartě. Já bych se ovšem takového hráče nezbavoval, tvrdí Švancara

Zdroj: isport.blesk.cz