Kluby hráče jako Petržela, Hübschman, Matějovský, Rezek či Zavadil nevytěsňují, pořád mají ostatním co dát...

Kluby hráče jako Petržela, Hübschman, Matějovský, Rezek či Zavadil nevytěsňují, pořád mají ostatním co dát...

V počtu prvoligových zápasů už Milan Petržela (38) v nedávné minulosti překonal Rudolfa Otepku, Martina Vaniaka i Pavla Horvátha. 

Po střetu s Karvinou se funkčnímu veteránovi Slovácka podařilo dorovnat i absolutního rekordmana Stanislava Vlčka se 436 vystoupeními.

Internacionál Milan Fukal mu k tomu veřejně pogratuloval. "Pamatuji si ho jako mladého kluka v Jablonci, kdy přišel na hostování. Tehdy jeho přístup nebyl takový, aby se stal vzorem, profi fotbal teprve poznával. Ale uvědomil si, co to všechno obnáší," přednesl na webu aktualne.cz bývalý stoper Sparty.

Mohl by podle něj atakovat i bájné číslo 500, což by znamenalo, že by si udržel prvoligový status nejméně do čtyřicítky, vyhnul se zraněním a udržel si přízeň hlavního trenéra?

"Nyní k němu spousta hráčů vzhlíží, jestli nasbírá 450 zápasů nebo 520, je už jedno. Dokázal udržet svou výkonnost dlouhé roky, na stejnou úroveň u něj stavím kvalitu sportovní i lidskou. Bez toho by to nešlo. A jsem rád, že kluby takové hráče nevytěsňují, Hübschman, Matějovský, Rezek, Zavadil, všichni mají ostatním co dát," uzavřel na konto veteránů exreprezentant s bundesligovou minulostí.

Může být jednou Lingr vůdčí osobností Slavie? Mentální předpoklady, nastavení, přístup k fotbalu i odvaha říkají, že ano

Zdroj: aktualne.cz