Tohle se opravdu nepovedlo. Rozhodčí dvakrát uškodili Klokanům, chyby nenapravil ani VAR

Tohle se opravdu nepovedlo. Rozhodčí dvakrát uškodili Klokanům, chyby nenapravil ani VAR
OBSAHUJE OHLASY

Bohemians 1905 prohráli v Liberci 1:2, ale odjížděli s velkou křivdou. Podle komise rozhodčích gól domácího Chaluše na 1:0 neměl platit a v závěru za stavu 1:1 hlavní arbitr Marek Radina s videorozhodčím Václavem Štěrbou Bohemce upřeli pokutový kop.

„Rozhodčí nesprávně v 73. minutě uznali branku domácích. Měla následovat intervence VAR. Bezprostředně před vstřelením branky se míč lehce dotkl ruky domácího hráče a v tomto případě se jedná o porušení pravidel. Kdyby branky dosáhl spoluhráč hráče, který rukou zahrál, tak by branka byla podle pravidel regulérní,“ nabídl web sport.cz slova Libora Kovaříka, člena komise rozhodčích.

Další křivda přišla v 87. minutě, kdy se po souboji v Chalušem v domácím vápně ocitl na zemi Dostál. „V 87. minutě utkání měl rozhodčí nařídit pokutový kop pro hosty za udeření soupeře do obličeje,“ pokračoval Kovařík.

Stejně to viděl i „klokan“ Martin Dostál. „Za mě už na hřišti šlo o stoprocentní penaltu, kór s videem. Matěj Chaluš čekal na vysoký balon. Já šel z pravého křídla s tím, že ho předskočím a půjdu s ním do souboje, aby míč třeba za nás propadl. A jak šel do výskoku, trefil mě loktem do obličeje. Už jsem takhle jednou zlomený nos po podobném zákroku měl. Rozhodčí asi potřebuje, abych měl takové zranění, aby pískl. Podle mě nás rozhodčí obral o penaltu. Po zápase mi řekl, že jsem si do toho naběhl, což mu video potvrdilo. Za mě to však byla stoprocentní penalta. Nevím, co jiného by už chtěli písknout,“ štvalo po utkání Dostála.

Zdroj: sport.cz