Jsou už menší problémy pryč? Vydrovi se ulevilo a teď doufá, že se prosadí do základní sestavy Burnley

Jsou už menší problémy pryč? Vydrovi se ulevilo a teď doufá, že se prosadí do základní sestavy Burnley

Devětadvacetiletý český reprezentant Matěj Vydra čekal na premiérovou trefu v této sezoně Premier League až do uplynulého víkendu, během nějž se mu podařilo zařídit překvapivou remízu na londýnském Stamford Bridge.

Někdejší kanonýr Watfordu, který se v nejvyšší anglické soutěži střelecky prosadil poprvé od letošního dubna, kdy skóroval do sítě Newcastlu, přitom přišel na hrací plochu až dvacet minut před koncem.

"Velká úleva, přece jenom pro útočníka to není jednoduchý, když góly nedává. Ale teď na podzim mám takový menší problémy, co se týče zranění," přiznal v interview pro web ceskatelevize.cz bývalý forvard Jihlavy či Baníku.

Ten doufá, že už si slabší období vybral a že by mohl být ještě produktivnější. "A taky doufám, že se prosadím do základní sestavy, abych tam byl, jako to bylo na konci minulé sezony," přidal na ČT Sport ostřílený útočník ze stadionu Turf Moor pro více než 22 tisíc diváků.

Byť je jeho chlebodárce v tabulce až osmnáctý, poslední tři duely neprohrál a mohl by se zvedat. "Myslím, že nás nakopl hlavně minulý víkend, kdy jsme vyhráli poprvé v sezoně. Dlouho jsme čekali na výhru. Měli jsme dobře rozjetý Leeds, kde jsme vedli, mohli jsme vyhrát s Brightonem, Norwich byla remíza. Doufejme, že to z nás spadlo, i když Chelsea je trochu jiný oříšek – poslední vítěz ligy mistrů, takže bod zlatej," uzavřel svěřenec Seana Dycheho, jenž dosud naskočil na 214 minut čistého času, k nimž přidal i dalších 150 minut v rámci ostrovního Ligového poháru.

Česko - Kuvajt. Kvalifikace MS 2022: Česko - Estonsko, Wales - Belgie, Itálie - Švýcarsko. Futsal: Slavia - Sparta

Zdroj: ceskatelevize.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.