Se Spallettim nekomunikuju, říká neapolský náhradník Lobotka. Zajímal by ho brzký přestup jinam, nebo ne?

Se Spallettim nekomunikuju, říká neapolský náhradník Lobotka. Zajímal by ho brzký přestup jinam, nebo ne?

I když přicházel štítový záložník Stanislav Lobotka (26) na jih Apeninského poloostrova za 21 milionů eur, neapolský trikot pravidelně oblékal pouze první půlrok a od té doby nastupuje za slavné SSC spíše sporadicky.

Zatímco v ročníku 2020/2021 odehrál v Serii A jen 140 minut čistého času, které nasbíral během patnácti vystoupení jako střídající žolík, v nynější sezoně šel zatím do akce dvakrát a jeho osobní konto tak zdobí 180 odehraných minut.

Nový kouč Neapole Luciano Spalletti zkrátka jednoduše sází na jiné a protože dosud neporažený klub celé Serii A vévodí, nemá důvod nic měnit. Na jeho místě se po zranění slovenského reprezentanta chytil o rok mladší Kamerunc André-Frank Anguissa a zatím ho zpět do sestavy nepustil...

"Zápasová praxe vždy chybí, protože se nedá jen tak nahradit. Na druhou stranu, osobně se cítím dobře, snažím se naplno trénovat, tak uvidíme na hřišti, jestli to bude vidět," pronesl v interview pro sport.sk bývalý hráč Celty Vigo před nadcházejícím mezinárodním děním.

Pod Vesuvem evidentně není zvykem, že by hlavní trenér nějak více komunikoval s hráči i mimo tréninkové jednotky. "S trenérem Spallettim nekomunikuju, ale protože jsem na to zvyklý z minulé sezony, není to pro mě nová pozice. Beru to spíš tak, že kouč nemá důvod něco měnit, když se týmu daří a mužstvo má výsledky. Musím dál makat a čekat na svou šanci," přidal na sport.sk kolega Ospiny, Insigneho, Osimhena či Mertense.

Pokud by se neurodila, byl by ochoten změnit působiště? "Osobně to v hlavě nemám. Když dostanu příležitost, tak ji dostanu. Mám v podstatě jen dvě možnosti - přestupovat se dá jen během zimy a v létě, takže datumů není moc. Já si ale na šanci počkám. Kdy a jestli ji dostanu, to se uvidí. Těžko něco říkat dopředu," uzavřel na sport.sk rodák z Trenčína, který už v minulosti hrál také v Nizozemsku a Dánsku.

Moje spokojenost je poloviční, hlásí z Krakova Jugas. Proč zatím nedosáhl stoprocentní herní pohody?

Zdroj: sport.sk

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.