Coufal: Kustodi a fyzioterapeuti přede mnou z legrace klečeli a prosili mě, abych se u Křetínského přimluvil

Coufal: Kustodi a fyzioterapeuti přede mnou z legrace klečeli a prosili mě, abych se u Křetínského přimluvil

Podle mediálního šumu by měl Daniel Křetínský v dohledné době vstoupit do struktur rozjetého West Hamu United, který má pod smlouvou jak Kateřinu Svitkovou, tak Alexe Krále, Tomáše Součka a Vladimíra Coufala. Ve hře je odkup menšinového podílu, s tím, že by mělo jít o 27 procent akcií. Co tomu všemu říká posledně jmenovaný krajní bek s minulostí ve Slavii či Liberci?

Jeho dlouhodobou letenskou misi v tomto případě vůbec neřeší. "Pan Křetínský byl na našem zápase s Liverpoolem. Je to člověk, který má peníze a podle všeho chce koupit podíl v klubu, kde hraju. Nevidím v tom žádný problém. Majitele nevnímáte jako rivaly, jako tomu bývá v případě hráčů. Vlastník je člověk, který miluje fotbal, a díky němu můžete fotbal hrát, protože on do něj dává peníze. Všichni hráči by měli být majitelům vděční. Pokud to dopadne a pokud se to potvrdí, tak jsem rád, že ve West Hamu bude další Čech a že si vůbec někdo z Čechů může dovolit koupit podíl v klubu z Premier League. Za mě je to příjemné, nemám vůbec nic proti. Musím se přiznat, že se na to i těším," nechal se slyšet devětadvacetiletý reprezentant, jehož vyjádření nabídl iSport.cz.

S majitelem Sparty zatím nehovořil. "Takhle vysoko ve West Hamu nejsme, abychom kecali do struktury klubu. V létě jsme se viděli v restauraci, ale to jsme se jen pozdravili, tehdy se ještě nic nerýsovalo. Osobně se s panem Křetínským neznám. Ale jak říkám, o případných jednáních nic moc nevím," doplnil na stránkách Deníku Sport pracovitý zadák ve službách Kladivářů, jimž patří v současné tabulce Premier League velmi lichotivá bronzová pozice.

Lidé v klubu i fanoušci podle něj dotyčný krok vítají. "Myslím, že jo. Co jsem četl reakce, jsou nadšení z jeho zápalu pro fotbal. Setkalo se to s velkým úspěchem a doufám, že to bude pokračovat. Uvidíme, jak to celé dopadne. Hned druhý den poté, co informace vyšla ve Sky Sports, jsem slyšel nějaké vtípky. Kustodi a fyzioterapeuti přede mnou z legrace klečeli a prosili mě, abych se u něj přimluvil. Ptali se, kdo to je, jak je bohatý. Říkal jsem, že má hodně rád fotbal a že by jeho případný vstup do klubu nemusel být vůbec špatný. Snad jsem řekl vše dobře," usmíval se v rámci interview pro Deník Sport kolega Rice, Zoumy, Antonia a spol.

Každý chce vědět, co Ronaldo každý den dělá a jak se chová, za otázky na něj jsem rád, přiznává Kovář

Zdroj: isport.blesk.cz