Pulkrabovi by mohlo nahrát, že Sparta nemá na výběr moc hrotových hráčů. Překvapí?

Pulkrabovi by mohlo nahrát, že Sparta nemá na výběr moc hrotových hráčů. Překvapí?

Byť čtyřiadvacetiletý forvard Matěj Pulkrab nastoupil v této sezoně za Spartu hned v pěti různých soutěžích (Fortuna:liga, Fortuna:národní liga, MOL Cup, Liga mistrů, Evropská liga), mezi jedenácti vyvolenými, kteří hráli od úvodní minuty, se ocitl pouze čtyřikrát.

Protože se však v posledním duelu proti Sklářům střelecky prosadil hned dvakrát a to se mu ještě podle jeho slov vůbec nedařilo, je možné, že si u svého šéfa Pavla Vrby řekl o větší porci důvěry, jíž by mohl dostat hned po repre pauze v Uherském Hradišti, případně v rámci výjezdu do Glasgow.

"Matějovi může nahrát, že Sparta nemá na výběr moc hrotových hráčů. Minčev je spíš brejkový typ a Pulkrab soubojový. Navíc je tu čerstvé zranění Hložka," připomněl na serveru isport.blesk.cz pětasedmdesátiletý odborník Ivan Kopecký.

Bývalý ofenzivní hráč Liberce či Bohemians 1905, si své dvě nejproduktivnější prvoligové ročníky odbyl právě na stadionu U Nisy, respektive v Ďolíčku. "U Matěje si ale pořád nejsem jistý, jestli je to vyloženě hráč do základu. Často chodil po hostováních a říkám si, že kdyby to v sobě měl, Sparta by si ho stáhla dřív," přidal na stránkách Sportu bývalý stratég Slavie, Drnovic, Vítkovic či české jednadvacítky.

V nejvyšší domácí soutěži je k tomuto datu na 220 odehraných minutách, které nasbíral v rámci devíti vystoupení. "Nicméně dva góly proti Teplicím mu můžou výrazně pomoct. Pokud podobný výkon brzy zopakuje, mohl by dostat ještě víc prostoru a překvapit," zakončil na iSport.cz velezkušený Kopecký.

Coufal: Kustodi a fyzioterapeuti přede mnou z legrace klečeli a prosili mě, abych se u Křetínského přimluvil

Zdroj: isport.blesk.cz