Bosák: Brát Kuvajt jako normativ by se mohlo krutě vymstít, evropská realita má přece jen jiné kontury

Bosák: Brát Kuvajt jako normativ by se mohlo krutě vymstít, evropská realita má přece jen jiné kontury

Sedmigólová výhra nad Kuvajtem asi vzhledem k průběhu olomouckého duelu není žádným velkým překvapením. Jak se líbila ona čtvrteční příprava na Estonsko komentátorovi Jaromíru Bosákovi?

"Od prvních minut bylo na olomouckém trávníku jasno, jaký bude průběh utkání. V tomto případě se scenáristé snad ani nemohli splést. Kuvajťané bloudili po vlastní polovině jako Mojžíš a jeho lid po poušti, přičemž se marně snažili o to, alespoň občas si kopnout do míče. Do země zaslíbené, tedy pokutového území ovládaného Alešem Mandousem, nahlédli jen velmi zřídka, vždy se zdrželi jen na vteřinku a už zase museli pádit před vlastní branku. Čeští fotbalisté si tedy mohli zahrát velice příjemný zápas s takřka absolutní kontrolou míče, kdy soupeř má přílišný respekt, souboje o merunu nemá na špičce repertoáru a zároveň nestíhá fyzicky. Na získání herní jistoty určitě ideální fotbalové dostaveníčko," uvedla ve svém komentáři pro server seznamzpravy.cz dlouholetá opora Realu TOP Praha.

Úplně bez mráčku však nebe nebylo. "Radost určitě udělal mužům odpovědným za reprezentaci Vladimír Coufal. Uzdravil se a najednou je zase místo pravého obránce adekvátně zaplněno. Obránce West Hamu si prostor kolem pravé autové čáry užíval, kuvajtští plejeři si s ním nevěděli rady. Není náhoda, že první gól, který vstřelil Barák, padl po klasickém Coufalově průniku a centru do pokutového území. Pravdou ovšem je, že v téhle chvíli už mohli, nebo spíše měli, vést muži v červených dresech o tři čtyři góly. Šancí měli opravdu hodně, Souček navíc trefil tyč. Vzhledem k tomu, že právě střelecká produktivita, najmě při neúčasti Schicka, je velkou současnou slabinou, nějaká ta vráska na čele Jiřího Chytrého v průběhu prvního poločasu nejspíše naskočila," přidal na seznamzpravy.cz s Českou televizí spolupracující Bosák.

Takový střet podle něj nese mnohá pozitiva, nicméně na věc se je potřeba dívat i z jiné stránky. Té barážové, která bude klíčová. "Bezproblémový průběh, hodně doteků s míčem, nepřerušované akce, spousta času na kombinaci, vytváření střeleckých pozic, směrem na bránu vyšlete více než třicet ran. Ale dá se najít jiný úhel pohledu. Najednou je právě velký počet doteků minusovou položkou, nejste vystaveni nějaké důslednější obraně soupeře, na všechno máte až moc času, maximální rychlostí můžete šetřit. Navíc takových týmů, které po šedesáti pětašedesáti minutách odejdou fyzicky, v Evropě moc nenajdete, rozhodně to nebudou barážoví sokové českého výběru v následující etapě bojů o mistrovství světa. Z pohledu kondice mně bylo kuvajtských mládenců až líto. Troufnu si tvrdit, že po té zhruba hodině hry by na lavičku pod deku s radostí zamířila naprostá většina reprezentantů bohatého emirátu. Jde o to, nebrat olomoucké měření sil jako normativ, to by se mohlo krutě vymstít. Evropská realita má přece jen jiné kontury. Nejdůležitější zápasy sezony přijdou v baráži a to opravdu žádný čajový dýchánek jako před několika hodinami v Olomouci nebude," varoval na seznamzpravy.cz známý expert.

Kuvajt ještě v první půli vzdoroval, ale po změně stran rezignoval na dobrý výsledek s Českem

Zdroj: seznamzpravy.cz