Kuvajt ještě v první půli vzdoroval, ale po změně stran rezignoval na dobrý výsledek s Českem

Přípravný zápas českého reprezentačního výběru v Olomouci nabídl parádní střeleckou podívanou domácího celku, který změřil síly s Kuvajtem. Po vlažné první půli, kdy se střelecky prosadili Barák s Peškem, se tým po změně stran rozstřílel a přidal dalších pět branek.

Češi se do tempa dostávali pozvolna a od úvodních minut se oba celky prezentovaly celou řadou nepřesností. Až v šestadvacáté minutě se dostali domácí ke slovu, když z pravé strany přispěchal do vápna centr, který Krmenčík sice netrefil, ale za ním dobíhající Barák už nezaváhal. V závěru první půle pak svěřenci kouče Šilhavého, který však nemohl vinou covidu svůj tým vést, zvyšoval náskok po trefě Peška.

Pražské křídlo se střelecky prosadilo i krátce po změně stran a asistenci si tentokrát připsal Krmenčík. O deset minut později slavil svou trefu také kapitán Tomáš Souček, který si naběhl na centr Sadílka a hlavou se nemýlil. Zatímco hosté již rezignovali na dobrý výsledek, ale byl to Novák, který zvyšoval již na rozdíl pěti branek. Český tým byl ale i nadále při střelecké chuti a šestou trefu zaznamenal střídající Sýkora. Tentýž hráč v samotném závěru završil kanonádu a upravil na konečných 7:0.

ČR - Kuvajt 7:0 (2:0)
Branky: 45. a 46. Pešek, 83. a 88. Sýkora, 26. Barák, 57. Souček, 60. Novák. Rozhodčí: Kralovič - Štrbo, Ferenc (všichni SR). Bez karet. Diváci: 5367.
ČR: Mandous - Coufal, Zima, Brabec, Matějů (46. Novák) - Souček, Sadílek (61. Král) - Masopust (72. Kopic), Barák (72. Sýkora), Pešek (61. Vydra) - Krmenčík (61. Kuchta). Trenér: Chytrý.
Kuvajt: Ch. Rašídí - Dusárí, Harbí, Chálid Fazlí II (67. Mahrán), F. Rašidí, Kalláf - Daští (46. Rizá), Džazá (82. Huvaidí), Utaibí (46. Faníní) - J. Rašídí (46. Burslí), A. Rašidí (61. Mutavá). Trenér: González.