Agueroooo dostřílel? Hvězdný Kun má problém se srdcem, ve hře je konec kariéry

Agueroooo dostřílel? Hvězdný Kun má problém se srdcem, ve hře je konec kariéry

Problémy Barcelony neberou konce a ač se po návratu Xaviho na Camp Nou v roli hlavního trenéra objevila fanouškům Barcy na obzoru jiskra naděje, další trable na sebe nenechaly dlouho čekat. Tentokrát zdravotní, a potenciálně fatální. Předsezónní posila, Sergio Aguero, má problémy se srdcem a kardiologové mu dokonce doporučují skončit s profesionálním fotbalem.

V reakci na tyto zprávy (o mém zdravotním stavu - pozn. redakce)  bych vám rád sdělil, že se řídím pokyny klubových lékařů, procházím testy a léčbou a uvidíme, jak se během 90 dnů budu vyvíjet. Zůstávám pozitivní.” Těmito slovy reagoval během pátečního odpoledne na svém twitterovém účtu Sergio “Kun” Aguero na zprávy o tom, že jeho profesionální kariéra je možná u konce. Podle Radia Catalunya hráč, jež na konci října musel s Alavés střídat kvůli bolesti na hrudi už v 41. minutě, by mohl podle prvních testů trpět maligní arytmií, která není slučitelná s profesionálním fotbalem. Španělská média sice dávají jeho případ do souvislosti s fotbalistkou ženské Barcy Caroline Graham Hansen, která se po problémech se srdcem dokázala vrátit na hřiště, podle spekulací by nicméně potíže 33letého Argentince mohly být mnohem hlubší.

Pro Aguera tak pokračuje “pekelné” angažmá v Barceloně. Tam střelec legendárního gólu jež v nastaveném čase  posunul Manchester City k titulu v sezóně 2011/12 přestoupil jako volný hráč kvůli tomu, aby si v útočné vozbě zahrál se svým velkým kamarádem Lionelem Messim. Toho ovšem finanční problémy katalánského velkoklubu “vyhnaly” do PSG (podle některých spekulací v Paříži Messi lobbuje za výměnu Aguero - Icardi) a sezóna Barce zatím vychází opravdu špatně, když s bilancí 4-5-3 je po 12 zápasech až na 9. místě La Ligy. Aguero zatím nastoupil ve španělské lize čtyřech zápasech a vstřelil jediný gól. Tento - shodou okolností zaznamenaný v prohraném El Classicu - by se teoreticky mohl stát posledním střeleckým úspěchem argentinské legendy, které na profesionální úrovni schází jen dvanáct gólů do kulaté 250ky. Pokud se jeho problémy se srdcem ukáží opravdu závažné.

zdroj: Radio Catalunya

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.