Kolem Xaviho Barcelony lítá spousta jmen, první posila překvapila

Kolem Xaviho Barcelony lítá spousta jmen, první posila překvapila

Na Camp Nou se ujal moci nový vládce. Xavi byl jmenován hlavním koučem a jeho první realizovaná posila vyrazila dech. Xavi si do kádru vyžádal osmatřicetiletého bývalého svého spoluhráče Daniho Alvese. Brazilský pravý bek byl po odchodu ze Sao Paula bez angažmá. 

Vzpomínka na staré časy, kdy společně slavili trofeje nebo naopak nová realita, v jejímž rámci bude Barcelona i pod novým trenérem šetřit každé jedno euro? Oběma způsoby jde vyložit nejnovější posilu Barcelony, která na přímý popud svého nového kouče podepsala brazilského veterána Daniho Alvese. Ten v Barceloně už působil, mezi lety 2008 kdy do kádru přišel ze Sevilly a rokem 2016 kdy přestoupil do PSG zažil nejslavnější novodobou éru týmu a společně se svým novým nadřízeným oslavil na 23 získaných trofejí. Klub ve svém prohlášení k přestupu nyní uvedl: "FC Barcelona a Dani Alves se dohodli, že se hráč připojí k prvnímu týmu na zbytek současné sezóny." Brazilec se od příštího týdne zapojí do tréninku, ale hrát bude moci až v lednu.

Podle španělských fotbalových expertů lze krok Barcy vyložit několika způsoby. Buď si Xavi pořizuje do kabiny pravou ruku, která mu bude směrem do týmu dělat převodovou páku. Alvesova specializace na pravém beku se též hodí při aktuálním zranění Sergia Desta. A konečně, pro Xaviho může být atraktivní nulová pořizovací hodnota někdejšího spoluhráče, který se před měsícem vyvázal ze svého kontraktu s FC Sao Paolo, když tento tým mu neplatil. Xavi totiž podle informací ESPN bude mít podobně prázdnou kapsu a - i kvůli drahému prodlužování smluv s Ansu Fatim a Pedrim - na přestupy by v zimě mohl mít jen pouhých deset milionů eur. 

Což je pravda v naprostém kontrastu neustále se rozšiřujícího seznamu jmen, které mají být podle spekulací novinářů  hledáčku nového kouče. Před víkendem například obvykle dobře informovaná španělská Marca zveřejnila, že Barcelona se má intenzivně zajímat o v Chelsea nepříliš využívaného Tima Wernera, dalším cílem na ostrovech má být zase podle BBC Raheem Sterling ze CIty. Dalším ofenzivním jménem na seznamu Barcy má zase být mladý německý útočník v barvách Salzburgu Karim Adeyemi. Žádné z těchto jmen nicméně Xavi za 10 milionů eur podle všeho na Camp Nou nezláká.

zdroj: ESPN