Bylo to trapné. Keane kritizoval oslavu Maguireho gólu proti Albánii

Bylo to trapné. Keane kritizoval oslavu Maguireho gólu proti Albánii

Velmi ostře se vymezila legenda Manchesteru United Roy Keane proti oslavě gólu v kvalifikačním duelu Anglie s Albánií ze strany střelce branky, obránce Harryho Maguirea. Keane jeho oslavu označil za „trapnou“.

Maguire, který se v této sezóně zatím v dresu „Rudých ďáblů“ hodně trápí, oslavoval svůj úvodní gól v kvalifikačním duelu Anglie s Albánií tím, že si přiložil ruce k uším. Ještě před tím než si zacpal uši však vytáhl skluz na kolena.

Tato oslava ale rozhodně nepotěšila Keaneho, který v poločase v hodnocení pro televizi IVT neskrýval své znechucení. "Myslí si, že zavře ústa kritikům. Ale já si myslím, že je to trapné,“ poznamenal Keane. "Posledních pár měsíců byl ostudou pro Manchester United. Myslí si, že když tam dá gól, zavře své kritiky. Trapné,“ dodal.

Právě Maguire se v United v této sezóně nepopiratelně trápí. Zároveň je ale jedním z mnoha hráčů, kteří v týmu Oleho Gunnara Solskjaera podávají výrazně horší výkony, než se od nich očekává. Stejně jako Maguire si vede například levý obránce Luke Shaw.

Střední obránce United a anglické reprezentace nicméně předvedl proti outsiderovi solidní výkon, ve kterém jen zřídkakdy potřeboval opravdu bránit. Navíc se ve správnou chvíli ukázal a dostal Albion do vedení.

Pohodlné vítězství víceméně zpečetilo postup Anglie coby vítěze skupiny na mistrovství světa 2022 v Kataru. Tým kolem Garetha Southgateho již potřebuje získat jen bod proti San Marinu. Cokoli jiného než výrazné vítězství by však bylo pro všechny velkým překvapením.

Zdroj: 90min.com