Dembélé pocítil Xaviho nekompromisnost. Jako první porušil jeho přísná pravidla

Dembélé pocítil Xaviho nekompromisnost. Jako první porušil jeho přísná pravidla

Druhé listopadové pondělí si našlo cestu na Nou Camp několik tisíc fanoušků „Blaugranas”, kteří si nechtěli nechat ujít představení Xaviho jako nového trenéra FC Barcelona. Příznivci katalánského velkoklubu očekávají od klubové legendy okamžité zázraky a otočení kormidla o 180 stupňů.

Xavi si od začátku dobře uvědomoval, že před ním v žádném případě nestojí procházka růžovou zahradou. Dostat katalánský velkoklub zpět na výsluní bude stát hodně tvrdé práce a disciplíny. Nástupce Holanďana Ronalda Koemana to dobře ví, a právě kvůli tomu prakticky okamžitě po svém jmenování do funkce zavedl v kabině nová přísná pravidla.

Jedno z nich zní tak, že hráči musí přijít do klubového komplexu minimálně hodinu a půl před začátkem tréninku.

Příště to bude za dvojnásobek

Právě toto pravidlo porušil druhý listopadový pátek ráno Ousmane Dembélé, který dorazil do areálu Ciutat Esportiva Joan Gamper v 8:33, přičemž samotný tréning byl naplánovaný na 10:00. To znamená, že zmeškal tři minuty, za což mu měl Xavi udělit pokutu.

Právě čtyřiadvacetiletý francouzský křídelník je tak prvním fotbalistou „Blaugranas”, který na vlastní kůži pocítil Xaviho nekompromisnost. Na druhé straně to ale ukazuje i to, že novému koučovi katalánského klubu skutečně záleží na Dembélém.

Pod vedením Ronalda Koemana toho i kvůli mnohým zdravotním problémům moc neodehrál. Celkově v této sezóně nastoupil Dembélé v barcelonském dresu pouze do jednoho jediného zápasu. Bolo to začátkem listopadu v Lize mistrů v rámci souboje na půdě Dynama Kyjev.

Xavi hned na své první tiskové konferenci po nástupu do funkce zdůraznil, že právě bývalý hráč Borussie Dortmund by měl hrát v budoucnu významnou roli v katalánské metropoli. „Dembélé může být na své pozici nejlepším hráčem na světě. Má všechny kvality na to, aby se z něho stala superstar. Na druhé straně ale ještě potřebuje na sobě i nadále tvrdě pracovat a my od něho musíme mít velké očekávání. Je důležité, aby i on sám byl šťastný, ale já věřím, že u nás má vytvořené skvělé fotbalové podmínky na to, aby pomohl Barceloně. Klíčové je, aby ukázal vítěznou mentalitu, stejně jako stabilitu výkonů.”

Pravidlo o tom, že hráči musí přijít do týmového komplexu minimálně 90 minut před začátkem tréninku, je pouze jedním z deseti nových pravidel, které Xavi při svém návratu do katalánského velkoklubu zavedl. Další pravidla hovoří například o tom, že hráči musí jíst ve dne výlučně v tréninkovém komplexu nebo 48 hodin před zápasem nemohou dorazit domů dříve jak o půlnoci.

Ousmane Dembélé si už zřejmě do budoucna bude dávat větší pozor na to, aby nepřekročil mantinely, které týmu vytyčil nový lodivod. Podle serveru Sportbible.com totiž Xavi nastavil pravidla tak, že výška pokuty se za každý další přestupek automaticky zdvojnásobí.

Zdroj: Šport.sk

Klekí Petra slaví narozeniny. Brücknerovi je 82