Slovensko povede do zápasu s Maltou Škriniar. Tarkovičovi končí smlouva

Slovensko povede do zápasu s Maltou Škriniar. Tarkovičovi končí smlouva

Stoper slovenské reprezentace Milan Škriniar absolvuje na Maltě jubilejní 50. start v slovenské fotbalové reprezentaci a při této příležitosti si navleče i kapitánskou pásku.

V nedělním závěrečném duelu ve skupině H v kvalifikaci o mistrovství světa 2022 v Kataru bude totiž chybět výběru Štefana Tarkoviče kapitán Marek Hamšík i jeho zástupcoi Juraj Kucka s Petrem Pekaříkem.

„Jsem hrdý na to číslo a věřím, že ještě nějaké zápisy přidám. Nebude to jednoduchý zápas, přesvědčili jsme se v březnu na vlastní kůži, že Malťané umí organizovaně bránit i střílet góly. Nám dali dva a jako jedinému papírovému favoritovi nám sebrali body. Poučení víme, že musíme hrát naši hru, samozřejmě chceme vyhrát,” uvedl na sobotní předzápasové tiskové konferenci šestadvacetiletý obránce Interu Milán.

Slováci už nemají šanci postoupit na závěrečný turnaj do Kataru, ale na hřiště outsidera přicestovali s jednoznačným cílem zvítězit. V domácím prostředí s Maltou pouze remizovali 2:2.

„Podstatné je, aby to nezůstalo jen v rovině slovních výzev, že jsme nebyli v tomto směru vždy stoprocentní a nyní se nám to vymstilo. V této kvalifikaci vstřelila Malta devět gólů, my jedenáct... Máme co napravovat v souboji s tímto soupeřem. Kvalita je na naší straně, ale musíme ji potvrdit na hřišti a v zápase,” cituje Slovenský fotbalový svaz slova trenéra národního týmu Štefana Tarkoviče.

Slovensko bojuje o konečnou třetí příčku v tabulce; stejný počet bodů a o gól horší skóre má na kontě Slovinsko, které hostí Kypr. „Je to absolutně otevřené. Bude následovat analýza celého náročného roku, v kterém jsme odehráli 13 těžkých zápasů prakticky bez možnosti zkoušení v přípravných duelech. Do toho se přidala korona,” dodal Tarkovič před posledním vystoupením před vypršením jeho smlouvy.

Zdroj: Šport.sk

Ať mě Arteta vezme zpátky do áčka. Nebo v lednu odejdu. Talent Arsenalu Balogun se chce posunout výš