Ať mě Arteta vezme zpátky do áčka. Nebo v lednu odejdu. Talent Arsenalu Balogun se chce posunout výš

Ať mě Arteta vezme zpátky do áčka. Nebo v lednu odejdu. Talent Arsenalu Balogun se chce posunout výš

Talent londýnského Arsenalu Folarin Balogun se přiznal, že by rád v lednovém přestupovém období rád klub opustil. Nebo by se alespoň rád posunul dále z juniorky "Kladivářů".

Dvacetiletý fotbalista v minulé sezóně několikrát nastoupil v hlavním výběru, který vede Mikel Arteta, což vedlo k tomu, že v dubnu podepsal novou čtyřletou smlouvu. Od konce srpna se však do kádru hrajícího Premier League neprobojoval.

Balogun tak nyní kopal v rezervním týmu Arsenalu, za který se v osmi zápasech Premier League 2 trefil desetkrát. Rád by se tak posunul výše a mládežnický fotbal by opustil. „Chvíli jsem hrál mládežnický fotbal, samozřejmě jsem na této úrovni vstřelil hodně gólů a od doby, kdy jsem začínal, jsem se na této úrovni drasticky zlepšil," cituje server 90min.com Baloguna.

"Cítím se, jako bych byl připraven na novou výzvu, ale nejsem si jistý, co by to mohlo být. Může to být hostování, nebo pokud mě v Arsenalu potřebují, pak jsem tady a klub to ví,“ uvedl talent Gunners. „Rozhodně jsem ale otevřený nové výzvě, ale je to něco, na co budu připraven, ať už to bude jakákoliv výzva,“ zdůraznil dále.

"Vím, že potenciál, který bych mohl mít a kterého potřebuji dosáhnout, je obrovský. Ještě jsem ho nedosáhl. To, co teď vidím, bych popsal jen jako záblesky, věci, na kterých je potřeba zapracovat a lze je zlepšit. Výkony, které předvádím, jsou jediné, co mohu v tuto chvíli udělat. Vím, že jdu správným směrem," zhodnotil svou situaci pro server football.london Balogun.

Jeho budoucnost v Arsenalu je přesto stále nejistá. Útočník Pierre-Emerick Aubameyang bude v lednu pryč s Gabonem na lednovém Africkém poháru národů, zatímco u kolegy Eddieho Nketiahaa se spekuluje, že by mohl být prodán (přiblíží se posledních šest měsíců jeho smlouvy).

Jediným zkušeným útočníkem na Arsenalu by tak byl Alexandre Lacazette, o jehož odchodu se ale také spekuluje.

Zdroj: 90min.com

Nguyen nahradil v reprezentaci zraněného Staňka