Smith vydržel bez angažmá pouze týden. Po vyhazovu z Aston Villy převezme Norwich

Smith vydržel bez angažmá pouze týden. Po vyhazovu z Aston Villy převezme Norwich

Podle informací serveru 90min.com bude Dean Smith brzy potvrzen jako nový kouč Norwich City. Stane se tak tedy necelý týden poté, co byl vyhozen z Aston Villy.

Smith dostal „padáka“ po nepříliš vydařeném startu Aston Villy v letošním ročníku Premier League. Padesátiletého kouče na jeho místě nahradil ve Villa Parku Steven Gerrard, který kvůli této nabídce opustil Glasgow Rangers.

Jak ale uvádí 90min.com, Smith nebude bez fotbalu dlouho, protože převezme tým Norwich City. Kanárci se totiž rozešli s populárním Danielem Farkem, a to jen pár hodin poté, co Norwich v jedenáctém kole oslavil první vítězství v sezóně na půdě Brentfordu.

Německý trenér během čtyř let na Carrow Road oslavil dva postupy do Premier League. Působení v Norwichi bylo pro Farkeho přitom první štací, kdy měl na starosti hlavní mužstvo. Předtím trénoval pouze rezervu Borussie Dortmund.

Po Farkeově odchodu se Smith ukázal jako jasný favorit pro tuto práci. Sportovní ředitel Stuart Webber také lákal Franka Lamparda. Bývalý šéf Chelsea však o pozici zájem neměl, takže se Smith stal hlavním kandidátem.

Smith, který po vyhazovu z Aston Villy vyrazil na dovolenou do New Yorku, má před sebou těžký úkol – vrátit Norwichi šanci pro působení v Premier League i nadále. Ten totiž v úvodních 11 zápasech Premier League nasbíral pouhých pět bodů, přičemž na první nesestupové místo ztrácí dalších pět bodů.

První zápas Smitha čeká po reprezentační přestávce příští sobotu 20. listopadu doma proti Southamptonu. První setkání s již bývalou Aston Villou čeká Smitha a spol. 14. prosince.

Zdroj: 90min.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.