Asi nejlepší období kariéry, říká brankář Mandous. S Kolářem se prý ve Slavii podporují a nemají konflikty

Asi nejlepší období kariéry, říká brankář Mandous. S Kolářem se prý ve Slavii podporují a nemají konflikty

Česká fotbalová reprezentace se v Praze chystá na závěrečný zápas kvalifikace o mistrovství světa. V úterý večer nastoupí na pražské Letné proti Estonsku. Národní tým se na důležitý duel naladil výhrou 7:0 v přípravném utkání proti Kuvajtu. K vysokému vítězství přispěl čistým kontem i brankář Slavie Aleš Mandous. Tem má v posledních týdnech velmi dobrou formu.

Mandous dostal v posledních čtyřech soutěžních zápasech v brance Slavie přednost před dlouholetou jedničkou Ondřejem Kolářem. „Sešívaní“ všechna utkání vyhráli a devětadvacetiletý gólman v nich navíc ani jednou neinkasoval. Připočte-li se k tomu i přípravný reprezentační duel, udržel Mandous čisté konto již pětkrát v řadě. 

„Tohle období si užívám moc. Pro gólmana je každé čisté konto jenom plus, celému týmu to dodává sebevědomí. Zažívám asi nejlepší období kariéry, chytám pravidelně v jednom z nejlepších klubů v lize, jsem moc šťastný,“ přiznal spokojený brankář Slavie během reprezentačního srazu.

Mandous si přitom na šanci ve Slavii musel počkat. Po letním přestupu z Olomouce se do branky Pražanů dostal až v desátém soutěžním zápase sezony. Do sestavy se probojoval i díky zranění Ondřeje Koláře, kterému navíc vstup do letošní sezóny vůbec nevyšel. „S Ondrou máme skvělý vztah. Když chytal on, tak jsem ho podporoval já, teď mě podporuje on. Dělá mi skvělý servis a chová se úplně normálně, je to profesionál,“ naznačuje Mandous, že mezi brankáři není z pohledu rivality problém.

V reprezentačním áčku zatím Mandous odchytal dvě utkání. První byl loňský duel Ligy národů se Skotskem (Česká republika prohrála 2:1), druhým pak čtvrteční přípravný zápas proti Kuvajtu. Zatímco v minulém roce od Skotů inkasoval dva góly, proti Kuvajtu na něj nešla ani jedna střela. „Byla to nejjednodušší nula, co jsem kdy odchytal. Musel jsem se hýbat, protože byla už zima, tak jsem alespoň běhal rovinky,“ cituje Český rozhlas Mandouse, který shodou okolností oba své reprezentační zápasy odchytal v Olomouci, kde působil tři sezóny.

Zdroj: Český rozhlas

Sterling, Werner, Pulisic... Barcelona chce v lednu přivést posily. Bude na to ale mít?