Sterling, Werner, Pulisic... Barcelona chce v lednu přivést posily. Bude na to ale mít?

Sterling, Werner, Pulisic... Barcelona chce v lednu přivést posily. Bude na to ale mít?

Barcelona se údajně chystá v lednu uzavřít několik velkých úvěrových obchodů, čímž by ráda obešla omezující ekonomická nařízení. Do svého stále rostoucího užšího výběru nově přidala křídelníka Chelsea Christiana Pulisice.

Vzhledem k tomu, jak je těžké na Camp Nou sehnat peníze, pokukuje Barcelona po řadě dočasných podpisů a zaměřuje se přitom zejména na Raheema Sterlinga z Manchesteru City, který má o přestup zájem poté, co je frustrovaný nedostatkem odehraných minut v dosavadní části sezóny. Jak připomíná server 90min.com, problémem Barcelony je možná extrémně vysoká mzda Sterlinga. Alternativy prý ale katalánský klub hledá v Chelsea.

Na vrcholu žebříčku je prý Christian Pulisic. Klub z Camp Nou věří, že boj o minuty v útoku Chelsea by mohl z Pulisice udělat kandidáta na zimní hostování. Právě z těchto důvodů Barcelona sleduje také Calluma Hudsona-Odoie a Hakima Ziyecha.

Z tohoto tria se jako nejpravděpodobnější cíl jeví Ziyech. 90min.com uvádí, že Ziyech je připraven opustit Chelsea kvůli nedostatku příležitostí a Blues jsou zároveň připraveni ho propustit, pokud přijde ta správná nabídka.

S Barcelonou byl španělskými médii kromě Sterlinga spojován také Timo Werner. Ti se ale pro extrémně zadlužený klub mohou ukázat jako příliš drazí a zdá se, že ti, kteří mají na starosti Camp Nou, si toho jsou i dobře vědomi.

Poté, co již Barcelona po příchodu nového trenéra Xaviho podepsala Daniho Alvese, jsou na Xaviho lednovém nákupním seznamu nejvýše útočník a křídelník. Hovoří se ale o tom, že má klub na tyto hráče méně než 10 milionů liber. Hostování jsou tedy preferovanou cestou. Typy fotbalistů, které klub hledá, ale nejsou vždy dostupné uprostřed sezóny.

Zdroj: 90min.com

Jorginho si Zlatý míč zaslouží. I přes třetí neproměněnou penaltu v řadě. Trenér Lippi se zastal italského záložníka