Suchopárek: Anglie měla hru pod kontrolou a ve Slovinsku chceme diktovat tempo my

Suchopárek: Anglie měla hru pod kontrolou a ve Slovinsku chceme diktovat tempo my

Do čtvrtka to byla hladká jízda, ale poté přišlo zaváhání v Anglii a první bodová ztráta. Lvíčata sice i nadále v kvalifikační tabulce okupují první místo, ale pronásledovatelé mají ještě zápas k dobru. Poslední letošní zápas o evropský šampionát sehraje česká jednadvacítka v úterý ve Slovinsku.

Ostrovní země byla moc tučné sousto a český tým si z nezdaru chce vzít hlavně ponaučení a užitečný studijní materiál pro druhou polovinu kvalifikačních bojů. Trenéra mrzela po čtvrtečním zápase především úvodní půlhodinka, ve které se domácí dostali do tříbrankového náskoku.

„Na začátku se projevila naše ustrašenost, možná určitá obava ze soupeře zvučného jména. Anglie je velmi nadstandardní a na úrovni, na níž dosud možná naši hráči nebyli zvyklí. I s denním odstupem zápas musím zhodnotit tak, že jsme rozhodně nehráli dle představ a toho, kde jsou naše kvality. Po snížení z penalty, která nám pomohla do utkání se trochu vrátit, se náš výkon zlepšil. Ale domácí měli hru pod kontrolou,“ nechal se slyšet Suchopárek.

Zatímco v Burnley se jeho týmu uspět nepodařilo, v Koperu potřebuje plně bodovat. „Věříme, že to naší strany bude jiný zápas a ukážeme výkon, který povede k daleko příznivějšímu výsledku než v Anglii. Dnes za sebou máme náročný den, brzy jsme vstávali, podstoupili řadu formalit spojených s leteckým přesunem, které však k dnešní době patří. Hráči se hned v podcečer věnovali pozápasovému tréninku a regeneraci, k níž mají v Benicích výborné podmínky. Únavu ze sebe dostaneme, v sobotu a v neděli již jdeme do normálního tréninku a pak hned zase odlétáme do Slovinska,“ dodal kouč jednadvacítky.

Zdroj: repre.fotbal.cz