Neymar: Tuším, že mě čeká poslední mistrovství světa. I naše generace chce žít svůj velký sen

Neymar: Tuším, že mě čeká poslední mistrovství světa. I naše generace chce žít svůj velký sen

Brazilský národní výběr má v genech zakódováno, že na vrcholných turnajích chce sbírat cenné trofeje. Na světovém šampionátu kanárci jako jediní ze všech ještě nikdy nechyběli a vše nasvědčuje tomu, že ani v Kataru chybět nebudou. V historických číslech vyhráli nejvíce zápasů, nastříleli nejvíce branek a hned v pěti případech turnaj ovládli. Nyní je hlavní hvězdou Neymar a hvězda PSG vnímala poslední triumf už v dobách, kdy mu bylo deset let. I proto by rád svému týmu pomohl zpět na vrchol.

Brazílie se na posledních MS trápila a v hned čtyřikrát se nedostala ani do finále, což fanoušci vzpomínající na slavnou dobu jen těžce vstřebávají. Také Neymar si moc dobře uvědomuje, že zapsat se po bok slavných krajanů typu Pelé, Romário či Ronaldo může jen tehdy, pokud v Kataru pozvedne cennou trofej nad svou hlavu.

„Tuším, že mě čeká poslední mistrovství světa. Udělám všechno, abychom tam uspěli a splnili si svůj velký sen. Odmalička se k tomu snu upínám,“ nechal se slyšet devětadvacetiletý kanonýr. Jeho hvězdnou kariéru ale kazí také herecké etudy na trávníku a sobecké smýšlení v zakončení.

„Nevím, co bych měl lidem ještě více dokazovat, aby mě respektovali,“ nechal se nedávno slyšet po parádním výkonu proti Peru. V tabulce jihoamerické kvalifikační tabulky zatím Brazílie vládne pevnou rukou a druhou Argentinu za sebou nechává o čtyři body. Ve dvanácti zápasech svěřenci kouče Titeho posbírali 32 bodů.

Zdroj: idnes.cz