Alves se po více než 5 letech vrátil na Camp Nou a rovnou jako nejhůře placená hvězda v historii fotbalu

Alves se po více než 5 letech vrátil na Camp Nou a rovnou jako nejhůře placená hvězda v historii fotbalu

Dobří holubi se vracejí. Po Xavim, který se ujmul barcelonského kormidla jako hlavní trenér, ohlásil návrat na Camp Nou také Dani Alves.

Osmatřicetiletý brazilský veterán se tak vrátil po více než pěti letech od svého odchodu z Katalánska, po němž hrál jak za Juventus a Paris Saint-Germain, tak za São Paulo, jehož trikot oblékal ještě před několika týdny.

Třetí listopadové pondělí už ovšem absolvoval zdravotní prohlídku v Barce, kde by mohl časem pokračovat i v jiné, než hráčské roli. Osm předchozích ročníků okořeněné šesti triumfy v LaLize a třemi výhrami v Lize mistrů se zkrátka nevymazává lehce.

Za svou aktuální pomoc finančními problémy sužované Barce navíc bývalý krajní bek Sevilly nechce moc - podle španělského listu Sport by mohl jeho týdenní plat činit pouze symbolické 1 euro měsíčně.

"Pět let jsem bojoval jako blázen, abych se dostal do tohoto bodu. Nevěděl jsem, že to bude trvat tak dlouho a bude to tak náročné. Uvnitř mého srdce jsem však tušil, že to jednoho dne přijde. Vracím se domů a na místo, které jsem v podstatě nikdy neopustil," culil se někdejší kapitán Kanárků, jehož vyjádření citoval server isport.blesk.cz.

Premiérový start po návratu do kádru šestadvacetinásobného šampiona Španělska může absolvovat už 20. listopadu v městském derby proti Espaňolu.

S Hazardem se už v Realu nepočítá. Které zvučné adresy by si to měly rozdat o jeho zisk?

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dani Alves (@danialves)

Zdroj: isport.blesk.cz