Za jistou baráž jsme rádi, na nasazení není velká šance, ale chceme ji využít, hrát za reprezentaci je nejvíc, míní Souček

Za jistou baráž jsme rádi, na nasazení není velká šance, ale chceme ji využít, hrát za reprezentaci je nejvíc, míní Souček
OBSAHUJE OHLASY

Český reprezentační výběr čeká v úterý večer v Praze na Letné osmý zápas kvalifikace MS v Kataru, ale už nyní mají svěřenci Jaroslava Šilhavého, že do baráže o postup na šampionát budou pokračovat v březnu.

Hráči mají v kvalifikaci nebo baráži zastavenou činnost už za dvě žluté karty, a právě kapitán Tomáš Souček dostal žlutou kartu v březnu proti Belgii. Proti Estonsku na to myslet nebude. „Chci a budu hrát svou hru. Samozřejmě, v hlavě mít můžete, abyste neudělali zbytečný faul, za který byste mohli žlutou kartu dostat. Když budu hrát tak, jak to cítím, tak v baráži chybět nebudu,“ citoval web idnes.cz slova šestadvacetiletého hráče West Hamu.

V případě výhry a zároveň souhře dalších výsledků v kvalifikace bude český tým při losu nasazený. „Jsme hlavně rádi, že v baráži jsme. Na nasazení šance velká není, ale když ji máme, tak ji chceme využít. Do zápasu dáme všechno, abychom Estonsko porazili. Chceme vyhrát a podat kvalitní výkon. Pro každého z nás je to důležitý zápas. Hrát za reprezentaci je nejvíc,“ pokračoval rodák z Havlíčkova Brodu.

Souček odehraje rekordní sedmnáctý mezistátní zápas za kalendářní rok. „Bylo toho hodně, na co lze vzpomínat. Mistrovství Evropy, kde jsme postoupili mezi nejlepších osm. Odehráli jsme několik dobrých zápasů, máme baráž o mistrovství světa. Samozřejmě, byly tam i těžké časy kvůli různým opatřením, kdy jsme byli zavření v bublině. Ale celkově beru rok pozitivně,“ dodal pro idnes.cz Tomáš Souček.

Zdroj: idnes.cz