Osobně bych preferoval, kdybychom dostali znovu Wales nebo Skotsko, říká před losem baráže Chytrý

Osobně bych preferoval, kdybychom dostali znovu Wales nebo Skotsko, říká před losem baráže Chytrý
OBSAHUJE VIDEO

Čeští reprezentanti budou při losu play off o postup na mistrovství světa mezi nenasazenými týmy a v semifinále nastoupí na soupeřově hřišti.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého si mohou zopakovat souboj z kvalifikace proti Walesu, narazit mohou i na Portugalsko, Skotsko, Rusko, Švédsko či Itálii, která je úřadujícím mistrem Evropy.

"Osobně bych preferoval, kdybychom dostali znovu Wales nebo Skotsko. Máme s nimi zkušenost, i tu pozitivní, že bychom to mohli zvládnout. Navíc o nich máme informace, takže příprava by byla snazší. Kluci si na to sáhli a přesvědčili se v těch zápasech, že na to mají. Mohlo by to hrát psychologickou roli a pomoci," uvedl po úterní domácí výhře nad Estonskem reprezentační asistent Jiří Chytrý.

Realizační tým nepovažuje venkovní utkání za výhodu, která by měla být nepřekonatelná. "Třeba na Euru jsme hráli s domácím Skotskem a zvládli jsme to. Spíš než o venkovním nebo domácím prostředí to bude o soupeři, kterého dostaneme. To bude z hlediska šancí důležitější," doplnil Chytrý, jehož slova vyšla na webu repre.fotbal.cz.

Los je na programu 26. listopadu ve švýcarském Curychu. Play-off o MS v Kataru (12 mužstev se rozdělí do tří pavouků po čtyřech týmech, které se vyřazovacím způsobem utkají v semifinále a fináůe) se odehraje na konci března 2022.

Přehled účastníků play off:

Nasazené týmy: Portugalsko, Skotsko, Itálie, Rusko, Švédsko, Wales.

Nenasazené týmy: Turecko, Polsko, Severní Makedonie, Ukrajina, Rakousko, ČR.

Čechům výhra nad Estonskem druhé místo nezajistila, Wales uhrál s Belgií remízu, Francie porazila Finsko

Zdroj: repre.fotbal.cz