Tvrdík není hloupý a rychle se učí a Trpišovský ještě neřekl poslední slovo. Toť názor Chvalovského

Tvrdík není hloupý a rychle se učí a Trpišovský ještě neřekl poslední slovo. Toť názor Chvalovského

Někdejší předseda ČMFS František Chvalovský by nedával Číňany vlastnící Slavii do jednoho pytle se Šerifem Tiraspol či Šachtarem Doněck, což jsou podle něj uměle tvořená mužstva s tučnou dotací UEFA a příjmy pouze od majitele.

"Ne že mě to zneklidňuje, ono mě to irituje. Pokud jde o Česko: žádný klub nemůže být při nynějších příjmech soběstačný. Nemá finanční anabolika Sparta? Teplice? Brno? Někdo je bere v malých, někdo velkých dávkách. Slavia odstartovala na obrovských penězích, ale její majitel je pořád CITIC Europe. Tedy dcera nebo vnučka CITIC Holding. Sice nyní prochází krachem obrovská nadnárodní společnost Evergrande, což prý přináší velké problémy celé čínské ekonomice, a víme také, že tamější politická garnitura zastavila investice do fotbalu. Přesto se domnívám, že by jedna z největších čínských a světových firem nenechala svou dceru či vnučku padnout," uvedl v interview pro isport.blesk.cz sedmašedesátiletý podnikatel.

Nijak ho nenadzvedává ze židle ani sešívaný šéf Jaroslav Tvrdík, jemž vstoupil na fotbalovou mapu z jiné branže a možná proto se odlišuje. "Je to jednoduché: Veni, vidi, vici. Přišel, viděl a zvítězil – a zatím vítězí dál. To je asi rozhodující. Za dané situace udělal pro Slavii nejvíc, co pro ni kdo udělat mohl. Ale teprve doba budoucí ukáže. Některé věci bych dělal jinak. Třeba aféra Kúdela. Stáhnout ocas, mazat odtamtud a nic neřešit. Jsme příliš malí na to, abychom tuhle válku vyhráli. V Anglii je fotbal svaté náboženství a na rasismus je tam úplně jiný pohled, to vám řekne i Petr Čech. Můžeme si o tom myslet své, ale mám odpovědnost za klub a ten je tím nejdůležitějším, o co mám pečovat. Tvrdík dal prostor právníkům, že to budou řešit, ale nikoho na úrovni UEFA a FIFA nezajímají. Často také prezentuje, že ten a ten hrál, nebo nehrál, že bude, nebude hrát. Personální hráčské věci by neměli předsedové vůbec komentovat. Asi bych nebyl zdaleka tak úspěšný jako on a některé věci bych udělal jinak, on ale není hloupý a stejně se tyhle věci sám rychle naučí. Nechci ho poučovat, nemám patent na rozum," pokračoval na serveru iSport.cz Chvalovský, jenž stál ve své době za vstupem Blšan.

Hlavní trenér Jindřich Trpišovský, jenž za pár týdnů oslaví čtyři roky na lavičce Slavie, pak podle něj jednou skončí ještě na věhlasnější adrese. "Znám ho jen zprostředkovaně, ale když sleduju jeho výroky a komentáře, jsou odborné, mají hlavu a patu. Je to chlap, který ještě neřekl poslední slovo," upozornil na stránkách Sportu Chvalovský, jenž v posledních měsících dohazuje Viktorii Plzeň doposud nespecifikovanému švýcarskému zájemci.

Zdroj: isport.blesk.cz