Bez potvrzení o očkování se na Feyenoord nedostanete, hlásí Slavia. Kdo si stále může dělat naděje?

Bez potvrzení o očkování se na Feyenoord nedostanete, hlásí Slavia. Kdo si stále může dělat naděje?

Zhoršující se epidemická situace v České republice posledních dnů se začíná opět propisovat i do fotbalu. Jako první k viditelným opatřením přistoupila pražská Slavia a zastavila prodej lístků na utkání Konferenční ligy s Feyenoordem, které se bude hrát v Edenu příští čtvrtek.


V reakci na výzvu ministra zdravotnictví, epidemickou situaci a e snaze chránit zdraví našich fanoušků Slavia zastavuje veřejný prodej lístků na čtvrteční zápas EKL a bude regulovat počet diváků,” napsal ve středu odpoledne na Twitter šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík. S tím, že lístky na zápas, který bude do značné míry rozhodovat o tom, jestli se Slavia podívá do jarního play off mohou získat jen očkovaní permanentkáři a jejich (taktéž očkovaní) rodinní příslušníci. Do této kategorie zároveň podle Tvrdíka spadají i držitelé karty Edenka, která pro zrychlení kontrolní procedurou potvrzovala právě absolvování vakcinace jejím držitelem.

Česká republika za úterý zaznamenala “historický” rekord více než 22 tisíc nově pozitivně testovaných, což je nejvyšší číslo od začátku pandemie v březnu loňského roku. A vláda dala najevo, že od pondělí příštího týdne hodlá významně zpřísnit podmínky pořádání hromadných akcí, pro jejichž návštěvu už nebudou stačit potvrzení o bezinfenkčnosti plynoucí z negativního PCR či antigenního testu.

Epidemie Covidu-19 loni na jaře nejvyšší českou fotbalovou soutěž během jarní části předminulé sezóny nejprve úplně zastavila, ta se potom dohrávala bez diváků. A kvůli onemocněním v týmu Opavy se nakonec nedohrála skupina o udržení. Loňský ročník proběhl v rámci možnosti bez problémů, slávistický krok je - po odložení zápasů Karviné kůli infekci - prvním významným dopadem aktuální vlny na podzimní soutěž. Další týmy ovšem v tuto chvíli žádné omezení nesignalizují, Jablonec - který stejně jako Slavia hraje ve čtvrtek Konferenční ligu (s Alkmaarem) - na svém webu žádné omezení prodejů vstupenek v tuto chvíli nesignalizuje.  

zdroj: Twitter