Indicie o přesunu na trase Sparta - West Ham se množí. Půjde Hložek hostovat na východ Londýna?

Indicie o přesunu na trase Sparta - West Ham se množí. Půjde Hložek hostovat na východ Londýna?

To co po oznámení nákupu sedmadvacetiprocentního podílu ve West Ham United vypadalo pouze jako "logická spekulace," začíná nabírat konkrétní obrysy. Podle webu 90min zamíří během zimního přestupového okna drahokam sparťanské ofenzívy Adam Hložek na hostování právě do londýnského klubu.

Místo Pavla Vrby mu bude šéfovat David Moyes, smlouvu ale podepíše se stejným majitelem. Taková budoucnost se v nejbližším období podle všeho rýsuje před sparťanským útočníkem Adamem Hložkem. Podle fotbalového serveru 90min je v hledáčku Davida Moyese klenot českého fotbalu dlouhodobě a transakce ze začátku listopadu, kdy majetkový podíl ve West Hamu získal majitel Sparty Daniel Křetínský, by předpokládaný přesun měla jen usnadnit.

Podle redaktora 90min Tobyho Cudwortha by Adam Hložek měl do West Hamu nejprve zamířit na hostování, přičemž Moyes s ním má počítat na hrot jako s alternativou za Michaela Antonia, přičemž nevylučuje ani Hložkovo použití na pozici číslo 10 a levého křídla. Obchod má být konstruovaný podobně jako dnes už téměř dva roky starý přesun Tomáše Součka, který původně šel do West Hamu na hostování, jež se pak proměnilo v přestup. Tento typ transakce by podle britských novinářů měl Moyesovi finančně umožnit poohlídnout se i po novém obránci, kterého po zranění Angela Ogbonny potřebuje.

Podle Cudwortha je Hložek na přestup připraven a řeší se pouze, zda se po více než ročním sledování ze strany West Hamu podaří najít společnou řeč s vedením. Což by vzhledem k nové dvojroli Daniela Křetínského neměl být problém. O Hložka má být údajně též zájem v Dortmundu, Mnichově a na Juventusu, dříve se spekulovalo i o Lipsku nebo Liverpoolu. Použije Daniel Křetínský největší český fotbalový talent současnosti k navýšení počtu českých fandů Kladivářů?

zdroj: 90min