Alves si vzal na na Camp Nou číslo Iniesty či Stoičkova: Každý by měl ctít velikány, když jsou ještě na živu

Alves si vzal na na Camp Nou číslo Iniesty či Stoičkova: Každý by měl ctít velikány, když jsou ještě na živu
OBSAHUJE VIDEO

Tabulkově devátá Barcelona představila katalánským fanouškům staronovou posilu Daniela Alvese, jenž se dočkal na Camp Nou po více než pěti letech odloučení bouřlivých ovací. 

Byť se bude moci osmatřicetiletý brazilský veterán zapojit do akce až v lednu, trénovat s Xaviho mužstvem začne již v tomto týdnu a o ambicích a nejen o nich již promluvil.

Dle nabídnutých vyjádření si slavný pravý bek, jenž v září ukončil svou misi v Sao Paulu kvůli sporu o nevyplacený plat, svůj comeback v LaLize neskutečně užívá a podle kontraktu by měl na dotyčné adrese setrvat minimálně rok.

O tom, že nic lepšího ho v této fázi kariéry potkat nemohlo...

"Pokud si pamatujete, když jsem naposledy držel tenhle mikrofon, říkal jsem, že nevím, kdy tento sen skončí. Ale jsem tu znovu a stále si ten sen žiju. Díky vám se cítím výjimečně jako jeden z vás. To se nikdy nezmění. Ať žije Barca, ať žije Katalánsko, ať žijí matky, které vás přivedly na svět."

O tom, že by se rád podílel na barcelonském vzesupu...

"Za posledních pár let se tu věci negativně otočily. Musíme to teď změnit. Je třeba se soustředit na problémy, ale ještě více na jejich řešení. Rád bych, aby se klub vrátil tam, kde byl ještě před několika lety. Tohle je naše mise a dokážeme ji splnit jen všichni společně. Je to velká výzva, ale nikdy jsem si nedával malé cíle."

O tom, na základě jakých pohnutek si vybral číslo 8...

"Každý by měl ctít velikány, když jsou ještě na živu. Zdravím Stoičkova nebo Iniestu. Takže budu nosit tohle číslo, abych jim vzdal respekt."

Alves se po více než 5 letech vrátil na Camp Nou a rovnou jako nejhůře placená hvězda v historii fotbalu

 

Zdroj: ceskatelevize.cz