Je mi předhazováno číslo 500, chci vydržet co nejdéle, hlásí rekordman v počtu ligových startů Petržela

Je mi předhazováno číslo 500, chci vydržet co nejdéle, hlásí rekordman v počtu ligových startů Petržela

Slovácko má před sebou víkendový šlágr se Spartou a pokud pošle Martin Svědík do hry i Milana Petrželu, veterán z Uherského Hradiště se osamostatní na čele tabulky, která počítá hráče s největším počtem prvoligových startů na domácím poli.

Bývalý záložník Plzně, Augsburgu i Sparty, které mimochodem vstřelil před více než 18 lety svou první prvoligovou trefu, se přitom do profesní penze ještě zdaleka nechystá a svůj rekord by měl i nadále navyšovat.

"Je mi předhazováno číslo 500. Samozřejmě by to bylo hezké a byl bych šťastný, ale dnes je neskutečně náročné udržet se ve formě v tak silné konkurenci a musí držet i zdraví. Pořád mě to baví, pořád chci dávat góly. Pocity vítězství a atmosféry zápasů mě asi nepřestane bavit nikdy, takže limit bude spíš forma a zdraví. Chtěl bych vydržet co nejdéle, bavit fanoušky a pokusit se se Slováckem ještě někam dostat. Zatím jsme byli v pohárech jenom na otočku," upozornil na klubovém webu osmatřicetiletý křídelník.

Rychlost ještě tak úplně neztratil. "Asi jsem to dostal od pánaboha. Snažím se udržovat, ale to v sobě musíte hlavně mít. Když to v sobě nemáte, tak natrénovat to možná ani nejde," přidal na fcslovacko.cz kolega Kadlece, Nguyena, Sadílka a spol., jenž přitom ideální start do kariéry v žádném případě neměl. "Začátky jsme měl takové peprnější, protože jednu dobu, když jsem končil v dorostu a přecházel jsem do mužů, tak mě nikde nechtěli, že jsem malinký a tenký. Na rok jsem skončil s fotbalem a šel jsem makat k tátovi do firmy. Už jsem byl smířený s tím, že budu mít takový normální život, že půjdu ráno do práce, večer pak třeba s kámoši do hospody a na vesnici si zakopu fotbálek. Pak jsem šel na vojnu a přišel tam pro mě pan Mazura, který se mnou trochu zatřepal a říkal, ať se druhý den hlásím v Drnovicích na tréninku. Tak to začalo, ve třetí lize, vykopali jsme postup do druhé a po asi pěti zápasech si pro mě přijeli zástupci Slovácka. Práce mi nevadí, ale ta facka přišla vhod. Přeci jen život sportovce je zajímavější," doplnil na fcslovacko.cz bývalý reprezentant Česka, jehož Slovácko už ve Fortuna:lize šlape druhý rok za sebou.

A co jeho predikce před letenským "S" a vůbec v boji o titul? "Bylo by to krásné, jak pro nás, tak pro celý region a fanoušky. Jasně, že bychom si to přáli, ale není správná chvíle o tom přemýšlet. Před námi je ještě spousta zápasů a může se toho ještě spoustu stát. Budeme se ale snažit vždy odvést maximum, abychom se o tu špičku rvali. Vždycky když přijedou Pražáci a Plzeň, tak je to vyhecovanější a lidi si to určitě přijdou užít, protože když vidím vývoj pandemie, tak kdoví, jak to v dalších zápasech zase bude, takže očekávám v neděli skvělou atmosféru a doufám, že vyhrajeme," uzavřel na stránkách fcslovacko.cz čtvrtfinalista letošního MOL Cupu s jedenáctkou na zádech.

Nejvíce startů v samostatné české lize:

1. Milan Petržela - 436
2. Stanislav Vlček - 436
3. Rudolf Otepka - 432
4. Martin Vaniak - 432
5. Pavel Horváth - 426
6. David Lafata - 418
7. Libor Došek - 407

Slavia s Jabloncem, Sparta na Slovácku, Plzeň v Ostravě, Liverpool - Arsenal, Ústí - Opava, FC Barcelona - Espanyol

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.