Kvůli čemu Slavia přivádí trenéra Táborska? Kdy půjdou do plné zátěže Hovorka s Provodem a proč už si Kúdela letos nekopne?

Kvůli čemu Slavia přivádí trenéra Táborska? Kdy půjdou do plné zátěže Hovorka s Provodem a proč už si Kúdela letos nekopne?
OBSAHUJE VIDEO

Čelní představitelé vršovického "S" Jaroslav Tvrdík, Jiří Bílek a Jindřich Trpišovský absolvovali ve čtvrtek obsáhlý online rozhovor ze slávistického muzea.

Předseda Odboru přátel Slavie a odbočky Area 114 David Ocetník pokládal předsedovi, sportovnímu řediteli i hlavnímu trenérovi širokou škálu otázek a u odpovědí na pár z nich se nyní na chvíli zastavíme...

Zatímco nákup mladého Brazilce Joãa Felipeho považují v Edenu za chybu, příchod Aihama Ousoua si nemohou vynachválit. Áčku Slavie pomáhá jednadvacetiletý Švéd již nyní a to byl přitom pořízen spíš z perspektivního hlediska.

"Aiham je vzorový příklad, jak by měla vypadat posila. Mladý hráč z druhé ligy, kapitán švédské jednadvacítky, zdravě sebevědomý. Jeho vývoj se shodou náhod zrychlil a jen to potvrzuje skvělou práci trenérů a skautů," zaznělo z úst Tvrdíka, podle nějž jednou odejde za mnohonásobně vyšší cenu, než do české metropole letos přicházel.

S cizinci by se mělo u úřadujícího českého mistra pokračovat i dál. "Přemýšlíme, jak získávat hráče z Afriky. Navštívili jsme Abidjan a Evian. Získali jsme kontakty a viděli, co všechno musí hráči překonat. Podařilo se nám přivést trenéra Brožka z Táborska, který bude po světě vyhledávat hráče,“ objasnil funkcionář Bílek, jehož doprovázel na cestách Ibrahim Traoré.

A zabrousilo se také do vod obsáhlé marodky, s tím, že několik důležitých navrátilců už může pomalu vyhlížet konkrétní termíny. "David Hovorka půjde od ledna do plné zátěže, u Ondry Kúdely je to opakované vážné svalové zranění a na podzim už nebude, Lukáš Provod začne v lednu s týmem, ale do plné zátěže půjde až na začátku února," zakončil bývalý stratég Žižkova či Liberce Trpišovský, jenž už operuje na Sinobo Stadium necelé čtyři roky.

Hloupé komentáře Chytrého: Walesu 2. místo k nasazení stačilo. Nevole v Edenu kvůli lístkům na Feyenoord

Zdroj: slavia.cz