Jarošík o tlaku na Stínadlech: Určitý neklid vidím. Klub na čtvrtém - šestém místě v tabulce bych teď asi nedostal

Jarošík o tlaku na Stínadlech: Určitý neklid vidím. Klub na čtvrtém - šestém místě v tabulce bych teď asi nedostal

Třiačtyřicetiletý Jiří Jarošík ještě nikdy nezačal své trenérské angažmá tak zoufale, jako na své premiérové prvoligové štaci na teplických Stínadlech. Zatím totiž nepoznal nic jiného, než prohry a že jich už je...

Jak vše snáší severočeská kabina, která je navíc decimována zraněními? "Deka na nich moc neleží. S trenéry jsme jim dodali nový elán, ale zatím to není moc vidět na výsledcích. Mně se špatně hodnotí, jestli se hra zlepšila, ale reakce vnímám celkem pozitivní. Nikde jsme nedostali vyloženě za uši, ale potřebujeme taky body. Vidím, že morálka hráčů šla nahoru, není to odevzdaný tým, jak někdy o nás píšou a slyším to i od fanoušků. V Teplicích je to problém už delší dobu, potřebuje to asi víc času a chytit se dobrým zápasem i výsledkem," uvedl v interview pro ČT Sport bývalý stratég Ústí či Prostějova.

Protože si na trenérském poli pořád dělá jména, jak se mu daří neúspěchy snášet? "Klub na čtvrtém - šestém místě v tabulce bych teď asi nedostal. Ale přiznám, že jsem to čekal jednodušší. Že to nějak nakopneme a oživíme. Ale na druhé straně ten kádr je zdecimovaný dlouhodobě – zraněných je hodně. Je to herní krize a jak se to všechno slepilo dohromady a přišly porážky, tak vidím, že to bude hodně náročné. Skepsi však nepropadám. Budeme tvrdě pracovat, čekat na uzdravení některých hráčů a snažit se udělat na zimu dobrý výsledek. Není to čekání na zázrak – je to o tvrdé práci," burcoval šatnu nástupce Radima Kučery, který by si nerad připouštěl tlak z dalšího brzkého odvolání...

"Víte, jak to je. Dostanete smlouvu na tři roky, ale uděláte šňůru porážek. Určitý neklid vidím. To je všude na světě stejné. Ale ti lidi musejí být taky soudní a nejde to změnit za měsíc. Všichni chceme bodovat, porážky mi nechutnají. A nejsme na to zvyklí. Takže recept, jak z toho ven, je: tvrdá práce, být pozitivní, trénovat a trénovat. Jít touhle cestou a nečekat na zázrak. Jiná možnost není," zaznělo z úst šéfa Mareše, Grigara, Marečka a spol.

Kvůli přetrvávající krizi dokonce bývalý kouč NK Cejle přiměl k návratu i veterány z béčka Rezka a Ljevakoviče. Nijak dlouho je přemlouvat nemusel. "Než jsem to v Teplicích podepsal, tak jsem viděl zdejší béčko, za které oba hráli. Byli v dobré formě i kondici, bylo vidět, že je to pořád baví. A pro mladé teplické hráče je to dobrá škola, když s nimi hrají a získávají zkušenosti. Rézu jsem potřeboval jako sůl, protože jsem neměl ani jednoho útočníka. A před Spartou nám vypadli i všichni záložníci, takže jsme byli rádi, že i Ljeva, když jsem mu řekl, jestli by nám nepomohl, řekl – jasně a šel do toho. Za to jim děkuji. Jsou to skvělí kluci, kteří mohou těm mladším něco dát," pronesl na webu ceskatelevize.cz mladý kouč.

I když bylo vidět herní zlepšení, body to nepřineslo. Proti Pardubicím, jimž se nedaří také, už by se však něco uhrát mělo. Pak budou následovat souboje se Slavií, Zlínem, Jabloncem a Mladou Boleslaví. S kolika body by byl spokojen? "Víme, že jde o hodně, ale oni také. Bude to zápas nechci říct o všechno, ale kdyby nás porazily a utekly nám, tak naše situace bude ještě horší. Jim by to pomohlo a nás by to naopak srazilo. Chceme se soustředit hlavně na sebe, ale všichni cítí, že už se to blíží. Mužstvo však vypadá zase líp. Dobře jsme potrénovali, někdo se uzdravuje – teď to musíme hlavně prodat. Je tam spousta mladých kluků, kteří nikdy nehráli takhle dole. Takže se z toho hlavně nesmíme podělat. A ty body? Takhle jsem to nikdy nepočítal, to dělají funkcionáři. Všichni se upínají k Pardubicím a když je neporazíme, tak bude velký smutek. Ale tím to nekončí. Musíme koukat na zápas, který nás čeká. Chtěl bych třeba sedm bodů, ale nikdy jsem to nedělal – jdeme zápas od zápasu a musíme se soustředit na sebe, protože to máme ve svých rukou," uzavřel na ceskatelevize.cz exreprezentant s minulostí v Rusku, Skotsku, Anglii i Španělsku.

Kvůli čemu Slavia přivádí trenéra Táborska? Kdy půjdou do plné zátěže Hovorka s Provodem a proč už si Kúdela letos nekopne?

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.