Skláři se chtějí bratřit s Arsenalem. Máme vizi, že hráče do 23 let budou dávat k nám do Teplic, říká Řepka

Skláři se chtějí bratřit s Arsenalem. Máme vizi, že hráče do 23 let budou dávat k nám do Teplic, říká Řepka

Společností AGC vlastněné Teplice, jimž patří momentálně v tabulce Fortuna:ligy poslední příčka, by údajně mohly začít spolupracovat s Arsenalem. Nějaké oťukávání mezi oběma adresami proběhlo již v létě a v zimě možná bude dialog pokračovat.

Koho napadlo pustit se do jednání právě s věhlasnými londýnskými Kanonýry? "Mám známé, kontakty, takže jsem je oslovil. Komunikovali jsme se šéfem tamní vyhlášené mládežnické akademie. Říkali: My nemáme žádný takový klub, kam bychom mohli pouštět hráče. Oni pro ně logicky hledají uplatnění a my zase hledáme posily," ozřejmil v interview pro idnes.cz ředitel žlutomodrých Sklářů Rudolf Řepka.

A jak tedy první rande dopadlo? "Měli jsme a máme vizi, že hráče do 23 let budou dávat k nám do Teplic. Řešili jsme jedno dvě jména, jednoho jsme tu měli mít, nakonec to nedopadlo. Po ukončení letního přestupního období to zhaslo a je možné, že se to v zimě zase oživí. Že se k tomu vrátíme," přidal teplický funkcionář na webu idnes.cz.

Hostování londýnských mladíků by navíc bylo pro severočeský celek výhodné tím, že by bylo zadaramo. "Samozřejmě mají nějaký plat, na který nedosáhneme, hradili bychom jenom jeho část, možná půlku. Hráč by nebyl náš, ale pomohl by nám sportovně. Byl by to benefit pro obě strany, hrál by lepší soutěž a rostl v ní," doplnil Řepka, jehož stanovisko publikovaly stránky idnes.cz.

Nezaplakali by ovšem při naplnění takového scénáře právě nejnadějnějšího tepličtí mladíci, kteří by museli ustoupit čestným hostům? "Budujeme ji od základů, pro nás je alfou a omegou. Povedla se nám trenérsky posílit v podobě Zdena Frťaly, Honzy Rezka, Ondry Prášila. Jediné, co nás pálí, je infrastruktura. To nejdůležitější, pozemky, máme. V Modlanech. Teď už jen najít šedesát až osmdesát milionů korun na tréninkové centrum. Což není jednoduché. Nějaké varianty jsou, prověřujeme, jak si sáhnout na dotace," zaznělo z úst Řepky, podle nějž by se mohl příští sezonu pohybovat rozpočet klubu okolo 90 milionů korun.

Jak kvůli námluvám s Gunners z Emirates Stadium, tak kvůli podpoře majitelů, bude ovšem důležité udržet nejvyšší soutěž a to, že by případný sestup značku očistil, Řepka odmítá. "První liga je důležitá pro celý region, aby fanoušci mohli chodit na velké trháky, na Spartu, Slavii, Plzeň. Kdyby se nepovedlo udržet, tyhle mančafty se tady nebudou objevovat, což by byla škoda. Ale je to i o mládeži, kterou si stahujeme z celého kraje. Vidina pro rodiče i hráče je ta, že se jednou dostanou v Teplicích do první ligy. Nemáme nejvyšší dorosteneckou soutěž, ale liga dospělých to vyvažuje. Nemít ji, mládež z okolí by sem horkotěžko chodila. Celkově by sestupem utrpěla image klubu, zájem fanoušků, médií, sponzorů. Navíc jak je první liga fyzicky náročná soutěž, tak druhá nejvyšší soutěž zrovna tak. Velmi těžko se pak sestupující dostávají zpátky. Tohle nikdo nechce. V čem bychom se očistili? Peněz by bylo míň, prestiže taky. Nesmíme dopustit, aby Teplice spadly do druhé ligy, žádné očistění v tom nevidím. Asi by to bylo jednodušší pro Knapíky, Radosty, Kodady, aby si víc zahráli, ale i oni už mají vyšší ambice. Nebudou chtít být jen ve druhé lize. A nemůžete držet fotbalisty, kteří za vás nechtějí hrát," uzavřel na idnes.cz představitel Sklářů.

Jarošík o tlaku na Stínadlech: Určitý neklid vidím. Klub na čtvrtém - šestém místě v tabulce bych teď asi nedostal

Zdroj: idnes.cz