Nguyen: Když jsem přišel a viděl tu kvalitu, nasazení, jak hráči o sobě vědí, věřil jsem, že na 99 procent skončíme v TOP 6

Nguyen: Když jsem přišel a viděl tu kvalitu, nasazení, jak hráči o sobě vědí, věřil jsem, že na 99 procent skončíme v TOP 6

Pro Filipa Nguyena je Slovácko premiérovou moravskou štací kariéry. Byť nebydlí přímo v Uherském Hradišti, v aktuálně čtvrtém celku Fortuna:ligy se cítí jako doma...

"Bydlíme v Uherském Brodu, mám tady celou rodinu, což je pro mě nejdůležitější, takže mi nic nechybí. Zvyknout si nebyl žádný problém," nechal se v interview pro idnes.cz slyšet devětadvacetiletý strážce svatyně.

Autor pěti čistých kont, jenž je mezi gólmany ve statistice zkompletovaných přihrávek třetí (512), si pobyt ve špičce jednoznačně užívá. "Jsem tady spokojený. Chytám, daří se nám. Ve špici jsou tři top kluby a my. Když jsem v létě přišel a viděl tu kvalitu, tréninkové nasazení, jak hráči o sobě vědí, tak jsem věřil, že na 99 procent skončíme v nejlepší šestce. Ale že budeme druzí, třetí, nebo čtvrtí, to bych kecal. Je to nad očekávání," přidal na webu idnes.cz bývalý gólman Sparty či Vlašimi, jenž je ve Slovácku zapůjčen ze Slovanu Liberec.

Mohl by výběr Martina Svědíka držet krok s nejlepší ligovou trojící až do konce ročníku? "V Plzni a na Slavii jsme prohráli, teď hrajeme proti Spartě konečně doma. Bude to zrcadlo, které ukáže, jestli se mezi tyhle týmy můžeme vklínit. Se Slavií jsme prohráli smolně, v Plzni jsme dohrávali v desíti, což je naše blbost. Ale je důležité, že až na pár výjimek zvládáme ostatní zápasy," doplnil na idnes.cz kolega Petržely, Kadlece či Sadílka.

Pod Ještěd už by se mu i kvůli zvýšeným ambicím vracet nechtělo a to i přesto, že se severočeský soubor ze stadionu u Nisy pod Lubošem Kozlem jednoznačně zvedl. "Fotbalistův život je kočovný. Situace se mění každý půlrok, ale ještě jsem nad tím nepřemýšlel. Chtěl bych, aby na mě Slovácko uplatnilo opci," přiznal na portálu idnes.cz Nguyen, jemuž na současné adrese kryjí záda Nemrava s Bajzou.

Kvůli čemu Slavia přivádí trenéra Táborska? Kdy půjdou do plné zátěže Hovorka s Provodem a proč už si Kúdela letos nekopne?

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.