Perspektivního střelce ze severočeské Střelnice má lanařit do metropole jak Bílek, tak Rosický...

Perspektivního střelce ze severočeské Střelnice má lanařit do metropole jak Bílek, tak Rosický...

Tomáš Čvančara (21) už sice na sebe svého času upozornil ve druhé nejvyšší soutěži, v níž v ročníku 2019/2020 střílel jeden gól za druhým za Slavoj Vyšehrad, ovšem opravdové proražení na nejvyšší úrovni zřejmě přišlo až v poslední době.

Ve Fortuna:lize přetavil čtyři starty v základní sestavě a 458 odehraných minut ve čtyři góly a na další čtyři trefy dosáhl v rámci 178 poskytnutých minut v Evropské konferenční lize.

O tom, že jednoznačně zastiňuje zkušenější pardály a la Doležal či Nešpor, se netřeba bavit a svou formu potvrdil i na nedávno skončeném srazu Jednadvacítky, ve které si otevřel gólový účet proti Slovinsku.

Současné zákulisní informace jsou takové, že se o perspektivního střelce zajímá jak blíže nespecifikované celky ze zahraničí (zmíněn byl například Everton), tak obě slavná pražská "S" z Edenu, respektive Letné.

Oba rivalové už v minulosti soupeřili o nejeden hráčský cíl. V poslední době pak bylo v oněch lovech spíše úspěšnější sešívaná obec na čele se sportovním ředitelem Jiřím Bílkem.

Vytáhlého středního útočníka s tržní cenou okolo 10 milionů korun ale zatím veškeré spekulace nechávaí v klidu a rád by co nejvíce pomohl svému chlebodárci ze Střelnice. "Cítím se dobře, mohla by to být zlomová sezona. Ale já s chci především soustředit na tento ročník a pak se uvidí, co bude dál," přednesl svěřenec Petra Rady, jenž už v minulosti působil právě ve Vršovicích.

V neděli čeká dvanáctý Jablonec mimořádně těžký zápas na půdě mistra ze Slavie. Pakliže by se Čvančarovi dařilo také na Sinobo Stadium, sportovní ředitel Jiří Bílek by nepochybně Miroslava Peltu oslovil v předstihu.

Vypadá to, že kdo umí kličku, okamžitě je povolán do nároďáku, říká Vízek a kroutí hlavou nad vůdcovstvím Brabce

Zdroj: IG účet @spartanicz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.