Šilhavý cítí, že má hlavu na špalku. O osudu reprezentačního trenéra rozhodne baráž o Katar

Šilhavý cítí, že má hlavu na špalku. O osudu reprezentačního trenéra rozhodne baráž o Katar

Třetí místo v kvalifikaci není úspěch, po úspěchu na Euro, kde došla do čtvrtfinále, česká reprezentace v boji o mistrovství světa zklamala, když porazila pouze Bělorusy a Estonce. A podle vyjádření vedení fotbalové asociace se pod reprezentačním koučem otřásá jeho pozice.

“Se třetím místem ve skupině spokojený nejsem, naší ambicí měla být druhá příčka,” prohlásil v televizním rozhovoru pro televizní kanál ČT Sport šéf ČMFS Petr Fousek s tím, že výkonný výbor bude s trenéry kvalifikaci teprve vyhodnocovat. Cílem nicméně podle Fouska stále zůstává mistrovství světa, kam v tuto chvíli pro český národní tým cesta vede přes dvě výhry v playoff, které příští rok v březnu zahájí jako nenasazený tým na hřišti soupeře. “Půjdeme do baráže a uvidíme jak se to vyvine,” dodal Fousek. 

Poměrně tím podle všeho překvapil svého podřízeného Jaroslava Šilhavého. „Jsem trošku zaskočený tím hodnocením. Kvalifikace ještě pokračuje baráží a myslím si, že důvěra je na místě. Z příspěvku Petra Fouska jsem to tak necítil,“ reagoval ve stejném pořadu Šilhavý s tím, že úspěch je vždycky založen na důvěře a bez ní nejsou výsledky. Jeho tým v tento týden skončené kvalifikaci uhrál v osmi zápasech 14 bodů, v pětičlenné skupině obsadil třetí příčku a šanci na postup si udržel jen díky získaným pozicím v Lize národů, skrz umístění v níž pronikl do dalších kvalifikačních bojů. Experti navíc zdůrazňují, že ve dvou dvojzápasech proti Belgii a Walesu národní tým získal jen dva body.

Ačkoliv schůzka na linii trenéři národního týmu versus vedení asociace ještě neproběhla, vypadá to to podle všeho tak, že neúspěch v březnové baráži by mohl znamenat změnu na místě reprezentačního kouče. Což Šilhavý nepovažuje za šťastné. “Trochu mě to mrzí. Práce, kterou jsem za tři roky odvedli jde pořád nahoru a teď naše setrvání či nesetrvání bude záležet na tom, jestli postoupíme nebo ne. Nevím, jestli je to ideální,” komentoval situaci zkušený kouč. S tím, že od vedení českého fotbalu bude chtít vyložit karty na stůl.

zdroj: ČT Sport