Jablonec paradoxně hraje mnohem líp v těžších zápasech proti favoritům, varuje svoje slávisty Trpišovský

Jablonec paradoxně hraje mnohem líp v těžších zápasech proti favoritům, varuje svoje slávisty Trpišovský

V neděli přijede do Edenu Jablonec. A domácí se shodují, že v tuto chvíli až 12. tým tabulky je pro lídra mnohem větším nebezpečím, než by se papírově mohlo zdát.

Už 56 zápasů táhnou slávisté sérii domácí ligové neporazitelnosti. Posledním týmem, který si z Edenu dokázal odvézt všechny tři body byl v červenci roku 2018 právě nedělní soupeř, Jablonec. Českého “spolubojovníka” v evropské Konferenční lize tak slávisté rozhodně nehodlají podcenit. „Ten zápas si pamatuju si poměrně přesně. Bylo to po zápase v Kyjevě, kde jsme hráli ve čtvrtek večer a cestovali jsme po zápase, což od té doby neděláme. Vrátili jsme se v pátek někdy ve čtyři nebo v pět ráno. A v neděli jsme tady hráli s Jabloncem. Byla to taková zkušenost ohledně návratů v Evropě, myslím, že to byl první zápas ve Slavii v lize po evropském poháru,“ zavzpomínal na poslední pokoření domácí tvrze trenér Jindřich Trpišovský, s tím, že tehdy ještě za soupeře hrály jedo dnešní opory jako Lukáš Masopust nebo Tomáš Holeš. „I nyní je to velice silný tým, což je vidět právě v těch evropských zápasech, třeba jak jednoznačně přešli přes Žilinu. Nejenom výsledkově, ale i herně. Paradoxně ale hrají tuhle sezonu mnohem líp těžší zápasy proti favoritům,“ dodává už aktualizoaný pohled na soupeře Jindřich Trpišovský.

Ani jeho svěřenci nehodlají Jablonec podcenit. „Nemají moc široký kádr, hrají to většinou v jedné sestavě a pak je na nich znát únava. Sledoval jsem jejich zápasy hlavně v Konferenční lize, kde hráli velice dobře. Kdyby měli trochu víc štěstí, mohli mít víc bodů, takže tam jim to jde, ale pak se to trochu odráží na lize, kde jim to tolik nejde,“ hodnotí kádr svého bývalého zaměstnavatele zmíněný Tomáš Holeš. Ten se podobně jako třeba Petr Ševčík zotavuje po zranění a v neděli by tak mohli oba být trenéru Trpišovskému k dispozici.

To Jablonec se pro nadcházejících osm dní chystá na “extra” šichtu. “Máme před sebou takový smrtící týden - nejprve Slavia, pak v Evropské konferenční lize Alkmaar a nakonec Mladá Boleslav. Všechno jsou to těžké a top týmy. Na Slavii nás čeká nejtěžší zápas v lize, hrajeme proti prvnímu v tabulce. Ale co je v životě lehkého? Musíme bojovat a snažit se něco uhrát. Nesmíme mít strach. Už dlouho jsme na Slavii nebodovali, tak uvidíme, jak to dopadne,“ shrnul pro jablonecký klubový web trenér Severočechů Petr Rada. 

zdroj: slavia.cz