Nagelsmann: Poprvé jsem jako trenér Bayernu skutečně velmi naštvaný

Nagelsmann: Poprvé jsem jako trenér Bayernu skutečně velmi naštvaný
OBSAHUJE OHLASY

Trenéra Juliana Nagelsmanna rozhněvala druhá a překvapivá prohra fotbalistů Bayernu Mnichov v této sezóně nejvyšší německé fotbalové soutěže. V Augsburgu totiž obhájce titulu prohrál v páteční předehře 12. kola po matném výkonu 2:1. Nagelsmann se zlobil zejména na to, že jeho svěřenci nedostatečně využívali křídelní prostory.

Domácí měli lepší vstup do zápasu a už ve 38. minutě vedli 2:0, když se prosadili Mads Pedersen a Andre Hahn. Hostům se podařilo do přestávky snížit zásluhou Roberta Lewandowskiho, ale i přes velký tlak ve druhém poločase nedokázali vyrovnat.

„V mých očích není vítězství domácích nezasloužené. My jsme zejména v prvním poločase extrémně slabě využívali prostor, který jsme měli reálně k dispozici. Bylo tam hodně špatných přihrávek, jako i v akcích ve středu pole. Po křídlech jsme mohli tahat akce hodně, ale nedělali jsme to,“ citoval trenéra hostí magazín Kicker.

Nagelsmann též kritizoval defenzívu, nelíbil se mu způsob bránění před inkasovanými góly. Připomněly mu tři góly, které jeho tým dostal v Mönchengladbachu, jeden proti Freiburgu a jeden proti Benfice Lisabon v Lize mistrů: „Hovořili jsme o tom před dvěma dny, ale teď jsme opět udělali ty samé chyby,“ zlobil se kouč německého velkoklubu.

Bayern je na čele tabulky a před druhým Dortmundem má čtyřbodový náskok, ale Borussia má k dobru duel se Stuttgartem. Augsburg je s 12 body na 15. místě. „Poprvé jsem jako trenér Bayernu skutečně velmi naštvaný. Musíme dělat věci mnohem líp než v Augsburgu. Mám v hlavě recept, jak by věci mohly do budoucna fungovat lépe. Musíme hrát zejména delší čas bez inkasovaného gólu,“ uvedl Nagelsmann.

Ten hned po závěrečném hvizdu přišel k rozhodčímu Danielovi Siebertovi a o něčem spolu diskutovali. V závěru duelu domácí natahovali čas, ale Nagelsmann uvedl, že si u arbitra nestěžoval. Naopak, trenérovi Augsburgu Markusovi Weinzierlovi pogratuloval: „Dělali to šikovně. Nezbývá mi nic jiného, než abych domácím pogratuloval.“

Favoritovi chyběl v zápase německý středopolař Joshua Kimmich, který musel jít do karantény pro kontakt s nakaženým člověkem na koronavirus. „Na se nebudu vymlouvat. Vždyť Kimmich se mohl stejně zranit například při předzápasové rozcvičce,“ dodal Nagelsmann.

Zdroj: Šport.sk

Nejlepší posila je zdarma aneb pět nejcennějších volných agentů současnosti