Loni jsme měli štěstí, teď se obrátilo proti nám. Pardubický útočník Huf ale věří ve zlepšení

Loni jsme měli štěstí, teď se obrátilo proti nám. Pardubický útočník Huf ale věří ve zlepšení

Pardubický útočník David Huf kromě kariéry profesionálního fotbalisty také stíhá studovat vysokou školu. Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice mu zbývá už jen složit státnice, aby mohl užívat titul bakalář. A je rád za svého zkušeného kolegu v útoku.

Státnice mě teprve čekají, ale učím se průběžně, abych to pak neměl všechno najednou,“ sdělil redakci FORTUNA:LIGY s tím, že snad už brzy bude moci používat titul bakalář. „Přihlásil jsem se na ekonomku kvůli tomu, že v Pardubicích žádný obor zaměřený na sport jako třeba na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově není. Ekonomka mi pak byla nejblíž a docela mě to bavilo, dozvěděl jsem se zajímavé věci, a navíc tam mám i kamarády,“ těší ho.

Právě útočníka fotbalistů z města Perníku mrzí, že se jeho klubu nedaří v letošní sezóně stejně, jako v té loňské. Často Pardubicím chybí trocha štěstí. „Minulou sezonu se většinou štěstí přiklonilo k nám, dali jsme gól v závěru nebo soupeř zahodil šance. Teď nám tam padá skoro všechno, do čeho soupeř kopne. Musíme tvrdě trénovat, aby se to štěstí zase přiklonilo na naši stranu,“ neztrácí Huf naději.

Tomu pomáhá v profesním rozvoji i velezkušený spoluhráč v útoku Pavel Černý. „Bavíme se, napíšeme si i mimo zápas nebo trénink. Snaží se poradit kdykoli může a zároveň je s ním sranda v kabině. Snažím se od něj co nejvíce odkoukat, má toho spoustu za sebou a je pro mě vzor,“ váží si Huf svého kolegy v ofenzivě Pardubic. „Myslím si, že jsem typologicky trochu jiný. Pája už nebude úplně náběhový typ útočníka, já bych mohl být, si myslím. V zakončení, v podržení míče nebo v tom, jak vést tým se od něj ještě mám co učit. Když jdeme hrát za B-tým, tak jde strašně vidět, pokud tam Pavel je nebo není,“ ví dvaadvacetiletý fotbalista, jak moc je pro něj a jeho spoluhráče šestatřicetiletý matador důležitý.

Zdroj: fortunaliga.cz

Arteta: Arsenal nepatří pouze mezi čtyřku nejlepších. Chceme být úplně nejvýš