Když je Stanciu v dobrém rozpoložení, je to prvotřídní, mimořádný hráč...

Když je Stanciu v dobrém rozpoložení, je to prvotřídní, mimořádný hráč...
OBSAHUJE VIDEO

V prvních dvou brankách do jablonecké sítě měl prsty rumunský reprezentant Nicolae Stanciu, jenž možná předvedl svůj nejlepší výkon v právě probíhajícím ročníku 2021/2022.

Za hráče zápasu ho označil i jeho nadřízený Jindřich Trpišovský, který se na jeho schopnosti bude jistě spoléhat i ve čtvrtek v důležitém klání s Feyenoordem Rotterdam.

"Celkově to byl nejlepší hráč zápasu, byl živý a energický. Je na něm vždy vidět, že když je v dobrém rozpoložení, je to prvotřídní, mimořádný hráč, což u něj bylo celý týden. Vrátil se nám brzo, v repre pauze hrál jenom dva zápasy, ne tři. Dorazil během pondělka a už v úterý trénoval s týmem, po dlouhé době jsme, kromě Oskara, měli kompletní pětidenní přípravu na zápas, což bylo znát, u Nica obzvlášť," liboval si šéf sešívané lavičky.

"Dopředu předvedl skvělý výkon, škoda, že jsme nevyužili jeho další nahrávky, mohl mít ještě více asistencí. Tuším, že má jednu přímou a asi tři druhé asistence. Byl to skvělý výkon od něj, nejen těmi přihrávkami, ale i herní aktivitou a kvalitou, manévrováním s míčem, byl hodně pohyblivý a energický," chválil exsparťana bývalý stratég Žižkova i Liberce.

Bývalá hvězda FCSB či Anderlechtu zatím v této ligové sezoně naskočila do 12 utkání a během 839 poskytnutých minut dosáhla na jednu trefu a pět gólových asistencí. Pokud jde o přihrávky do gólových šancí, s třiadvaceti vybídnutími je v celé nejvyšší soutěži nejlepší a krok s ním drží pouze Brazilec Paixao da Silva Ewerton z Mladé Boleslavi.

Zdroj: slavia.cz