Madsen neskutečně maká na zlepšování pohybu, zmínil Trpišovský. Co od Dána potřebuje dál?

Madsen neskutečně maká na zlepšování pohybu, zmínil Trpišovský. Co od Dána potřebuje dál?

Třiadvacetiletý dánský záložník Mads Emil Madsen sice nefiguruje na slávistické soupisce pro evropské poháry, nicméně na domácím poli ve Fortuna:lize i MOL Cupu tu a tam nějakou tu minutu dostane.

Zatímco v domácím poháru je na šestačtyřiceti, v nejvyšší tuzemské soutěži již na devadesáti odehraných minutách, s tím, že proti Jablonci (5:0) dostal větší prostor v duelu po delší době. Důvěru pak splatil i jednou gólovou asistencí.

Jak se jeho výkon líbil hlavnímu kouči Jindřichu Trpišovskému? "Musím říct, že jsme hodně přemýšleli, jestli by nehrál od začátku, hodně jsme se rozhodovali mezi ním a Kubou Hromadou. Nechtěli jsme ale pak sahat do složení, které bylo v předchozích zápasech, navíc jsme chtěli hodně uvolnit ruce Nicovi směrem dopředu, aby za sebou měl dva hráče, na které je více zvyklý. Bylo to po repre pauze, Emil tady byl s námi a trénoval celých čtrnáct dní, opět udělal krok dopředu a vypadal dobře. Je vidět, že od začátku sezony je na tom pohybově mnohem lépe, než byl, pracuje na větším prostoru, trochu se sžil se systémem hry," pronesl na slavia.cz na adresu bývalého hráče Lasku či Silkeborgu pětačtyřicetiletý odborník.

"V Linzi hráli úplně jiné rozestavení, středopolaři měli úplně jiné role, než má tady. Prospělo mu, že byl v klidu, viděl spoustu věcí z lavičky a videa, nebyl na něj tlak, že musí hned předvést výkon. Takové to postupné nasazování je pro něj ideální, i vzhledem k jeho mentalitě. Je trochu jako Oscar když přišel, není to úplně komunikativní typ, trochu si zvyká na tým a hráči na něj. Myslím si, že proti Jablonci ukázal svůj potenciál, je velice silný s míčem, dobře si ho kryje. Perfektně vidí situace, má hlavu nahoře, což prokázal u toho gólu. Potřebujeme jen, aby lépe spolupracoval v defenzivě, návaznosti a přebírání, vykrývání hráčů a pořád zlepšoval pohyb. Musím říct, že na tom maká neskutečně, první týden repre pauzy jsme měli těžké tréninky, hodinu, hodinu a půl s velkou metráží. Všichni šli ze hřiště a on tam ještě zůstal a běhal navíc. Sám vidí, i když s ním mluvíme, co potřebuje k tomu, aby mohl hrát od první minuty, které parametry musí splňovat. Nebyl na to připravený po všech stránkách, proti Jablonci to ale naznačil svým výkonem, už jen plnohodnotný člen kádru a může v zápasech dostávat větší minutáž," uzavřel na konto severského plejera Trpišovský.

Proti Feyenoordu Rotterdam se Madsen sice posadí na tribunu, nicméně nadcházející ligové kolo s teplickými Skláři by si opět zahrát mohl.

Lidé říkali, že Slavia už není to, co bývala, není tak silná, tak jsme sami sobě potvrdili, že jsme pořád nejlepší v lize, uvedl Stanciu

Zdroj: slavia.cz