Někteří kluci hrají svůj strop, přiznal teplický Jarošík, jenž se ani raději nechtěl dívat na tabulku

Někteří kluci hrají svůj strop, přiznal teplický Jarošík, jenž se ani raději nechtěl dívat na tabulku

Start Jiřího Jarošíka do nového angažmá v Teplicích je zatím jen a pouze horor. Nebo si snad pamatujete nějakého trenéra, který by prohrál svých prvních sedm duelů v novém prostředí?

Optimismus z nástupu do angažmá na Stínadlech se nástupci Radima Kučery pozvolna rozplývá. "Už to není jen o nás. Musíme sledovat i soupeře v tabulce. Upřímně říkám, že je to hrozné, chodit na tiskovky jen po porážce. Rád bych komentoval také něco pozitivního. I když až nyní jsem poprvé dost skleslý z toho, že jsme nezvládli důležité utkání. Zasáhlo mě to hodně, nicméně nic nebalím. Takový typ člověka nejsem," upozornil v interview pro iSport.cz někdejší spolupracovník Davida Holoubka v Liberci i Ružomberoku.

Po dalším neúspěchu s Pardubicemi bylo v kabině pořádně dusno a hráči si vyměňovali hlasitě názory na své výkony. "Chci to hlavně udělat s chladnou hlavou, protože nyní bych jim třeba řekl něco, co by mě pak mrzelo. Nechci hráče kritizovat. Musíme si uvědomit, že někteří kluci hrají svůj strop. Na víc to není. Mnohdy vidím až enormní snahu hráčů, ale někdy chtějí až moc a zkazí jednoduchý balon. Sráží nás spousta technických věcí: nedáme dobrý centr, dlouho váháme s přihrávkou, neumíme dát balon za obranu. Hráči jsou pod tlakem a není to jen o tom, aby zvládali vše technicky ale i psychicky," krčil rameny bývalý stratég NK Cejle, ůstí nad Labem či Prostějova, jehož vyjádření nabídl Deník Sport.

Žlutomodří čekají v lize na výhru již jedenáct duelů, kritická situace opravdu není daleko. "Radši se ani nechci dívat na tabulku. Až druhý den se podívám, jak velký už je mezi námi a ostatními kluby bodový rozestup. Teď jsem plný emocí. V hlavě mi létá, co všechno jsme mohli udělat lépe. Vůbec se to nepovedlo," doplnil na isport.blesk.cz šéf Grigara, Rezka, Marečka a spol.

V posledních třech sezonách se na severu Čech vystřídalo dost trenérů a každý z nich si si dříve či později stěžoval na kvalitu kádru. V pondělí již byla oznámena posila ze Zambie, bude v zimě pokračovat posilování i ve větší míře? "Nechci se tu pouštět do hlubší analýzy. Rozhodně se teď nemíníme vzdát. Jakmile všechno do konce podzimu prohrajeme, nebude naše situace kritická, ale konečná. Zimní pauza bude krátká. Musíme si s vedením sednout a uvidíme, jaké budou prostředky," zakončil na iSport.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník, jehož svěřence čeká za pár dní výjezd do vršovického Edenu.

Zambijský univerzál už patří Teplicím. Začne v béčku, ale zranění či tresty ho můžou hned vystřelit i do áčka

Zdroj: fkteplice.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.