Současní sparťané jsou na svém limitu. I když jim dáte milion denně, líp hrát nebudou, míní Csaplár

Současní sparťané jsou na svém limitu. I když jim dáte milion denně, líp hrát nebudou, míní Csaplár

Josef Csaplár vzal kritiku úřadujícího tuzemského vicemistra z Letné po hodně nepovedeném výjezdu do Uherského Hradiště tradičně po svém a na celou věc se díval kapku jinak, než jiní odborníci, kteří dostali prostor v médiích.

"Všude čtu a slyším, že ten a ten hráč Sparty zklamal, že do takového klubu nepatří. Já tvrdím: Neřešte hráče Sparty. Ti, co nastoupili na Slovácku, ale i ti, co odehráli zápasy předtím, jsou na svém limitu. I když jim dáte milion denně, líp hrát nebudou," upozornil na serveru sport.cz bývalý stratég Liberce, Slavie i Viktorie Žižkov.

Část viny prý jde za sportovním ředitelem Tomášem Rosickým a nejen za ním. "Jestli si někdo na Strahově myslí, že Spartu potáhnou do Ligy mistrů devatenáctiletí kluci, je naprosto mimo. Tohle můžou říkat možná v Příbrami, v Budějovicích, ale ne na Letné. Proboha, tyto hráče ale přece někdo skautuje, vybírá je, kupuje je, dává jim smlouvy, platí je. Je to jeho zodpovědnost. A já říkám, že současní hráči Sparty prostě na víc nemají. Líp hrát neumějí. Jen díky trenéru Vrbovi mají tolik bodů a můžou snít o postupu ve skupině Evropské ligy," vzdal respekt nynějšímu kouči slavného "S" Csaplár, jehož stanovisko vyšlo na idnes.cz.

Někdejší kouč mládežnických reprezentací se třemi klubovými trofejemi ví, že mu zmiňování těchto věcí nepřinese popularitu ani slávu, ale podle jeho slov se snaží Spartě pomoci. "Strašně jí škodí růžové brýle, lakování reality na růžovo. Je to totiž přesně naopak. Čím je analýza drsnější, profesionálnější, věcnější, tím víc pomáhá," uzavřel na serveru sport.cz devětapadesátiletý expert.

Štetina momentálně zaostává, tvrdí Rajnoch a ke Spartě dodává: Myslím, že na titul to v téhle sezoně nebude

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.