S názory fotbalistů, kteří se nevyjadřují o ženském fotbale v dobrém světle, nesouhlasíme, zní z vedení Příbrami

S názory fotbalistů, kteří se nevyjadřují o ženském fotbale v dobrém světle, nesouhlasíme, zní z vedení Příbrami

O Příbrami už se nemluví a nepíše tolik jako dřív a není se čemu divit - středočeská značka sídlící u řeky Litavky oplývá pouze druholigovým statusem a v tabulce FNL je těsně před koncem podzimu dokonce až třináctá.

Tento týden se však klub postaral o rozruch kontroverzním videem na téma ženského fotbalu, na jehož adresu se nelichotivě vyjádřili například Tomáš Pilík, Stanislav Vávra, Daniel Procházka nebo Tomáš Dočekal, s tím, že opět padaly i výrazy a la "plotna".

Co na tom, že ženy chválili Emmanuel Antwi či Martin Sus. Odveta za přestřelení na sebe nenechala dlouho čekat. "Andrea Stašková dá v neděli hattrick za Juventus a pak si pustíš tohle. Nerozumím tomu z x úhlů pohledu a už vůbec ne z pohledu PR příbramského klubu," kroutil hlavou tiskový mluvčí Fotbalové asociace Michal Jurman.

Nepovedené příbramské video, které bylo ze sociálních sítí později staženo, glosovala i reprezentační brankářka z Paris Saint-Germain Barbora Votíková, jež má v domácích luzích a hájích velké jméno i díky svému úspěšnému YouTube kanálu. Ve svém stručném vyjádření si kapku rýpla i do bezejmenných členů kádru, jenž zůstává v tabulce notně za očekáváním. "Wow! Hezky hoši, gratuluju! Osobnosti plné respektu, věřte mi, že po tomhle budete konečně slavní," reagovala exslávistka.

Předposlední listopadové úterý dorazila veřejná omluva tak přímo od vedení 1. FK Příbram. "V rámci soustředění během letní přestávky v Rakousku najal novou externí společnost pro přípravu videí z herního kempu, jejichž součástí byly také ankety z příbramské kabiny. Během podzimní části se na YouTube 1.FK Příbram postupně objevovala videa, která byla humorná a plnila své účely. Bohužel jsme až nyní zjistili a jsme z toho sami znepokojeni, co se objevilo ve videu posledním, nedávno zveřejněném. Ženský fotbal je na vzestupu a to nejen ve světě, ale také v České republice. My sami v 1.FK Příbram máme ženský tým, který přináší skvělou reklamu našemu klubu, protože se většinu roku pohybuje na čelních pozicích ve své soutěži. Dáváme ženskému fotbalu také prostor na našich webových stránkách, kde přinášíme po každém utkání reportáž spolu s fotkami ze zápasu. Jsme rádi za ženský fotbal, stejně tak za tým dívek, který jsme nedávno v Příbrami založili. Proto nás velmi mrzí to, co proběhlo ve videu, které jsme nezkontrolovali před jeho vypuštěním na sociální sítě. S názory fotbalistů, jenž se nevyjadřují o ženském fotbale v dobrém světle, nesouhlasíme. Jednalo se o několik jedinců, se kterými jsme mluvili. Uvědomují si svou chybu a za své komentáře se omlouvají. Provedli jsme úpravu interních opatření, aby se podobná situace již neopakovala," zaznělo na klubovém webu fkpribram.cz z úst čelních představitelů celku, jenž nedávno vsadil na nový trenérský štáb na čele s Tomášem Zápotočným a Miroslavem Slepičkou.

Petržela: Vrby mi bylo líto. Vím, jak strašně špatně nese porážky. Na Letné ho nečeká lehké období

Vedení 1.FK Příbram

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.