Havlík by si repre určitě zasloužil, ale je to čistě Šilhavého zodpovědnost a jeho vůle. Nic mu nevyčítám, říká Svědík

Havlík by si repre určitě zasloužil, ale je to čistě Šilhavého zodpovědnost a jeho vůle. Nic mu nevyčítám, říká Svědík

Chválený trenér Slovácka Martin Svědík byl po přejetí Sparty náležitě oslavován a plácán po zádech. O letenském "S" ale mluvit nechtěl a do hodnocení jeho hry se sympaticky nepouštěl...

"Můžu říct, že naše stoperská dvojice je velmi dobrá. Není to tak, že by vyletěli jeden zápas. Hrají dobře celou sezonu, i loňskou. Je to náš opěrný kámen, od něhož se odrážíme," chválil své střední obránce bývalý stratég Jihlavy, Baníku, Mladé Boleslavi i Pardubic, jehož slova lze najít na idnes.cz.

Nijak ho nevyvedlo z míry ani průběžné druhé místo po polovině soutěže. "Nesleduji, jestli je polovina ligy. Druhé místo nic neznamená. Úspěšné celky musí prokázat výkonnost po celou dobu soutěže. A titul? Píše se to, říká se to, ale to jsou jen výkřiky do tmy. Jedeme si svoje. V momentu, kdy máte jasně nastavené, co a jak chcete, tak je to pro mužstvo jednodušší," přidal na idnes.cz sedmačtyřicetiletý odborník, jenž podle expertů roste pro slavná "S", případně národní tým.

Teplice nejspíš prožívají podobný příběh jako já ve Viktorii Žižkov, kdy jsme spadli, vzpomíná Švancara

Právě na reprezentaci byl dotázán například s dlouhodobě zářícím šestadvacetiletým středopolařem Markem Havlíkem. "Dělá neviditelnou černou práci s obrovským penzem zastavených akcí. Také jsem byl u reprezentace a vím, že výběr hráčů není jednoduchý. Trenér má svoje myšlení, představy o svojí hře. Že nepovolá nějaké hráče Slovácka, mě může mrzet. Třeba Marek Havlík by si to určitě zasloužil, ale je to čistě trenérova zodpovědnost a jeho vůle. Nic mu nevyčítám. Nicméně souhlasím, že jsou tady jeden, dva či tři hráči, kteří by si to zasloužili," zaznělo z úst Svědíka.

Ten už své svěřence ladí na nadcházející víkend na jihočeském Střeleckém ostrově, kde se na ně bude chtít vytáhnout domácí Dynamo. "Musíme si zvyknout na chování soupeřů. Na jednu stranu mají respekt, ale na druhou si každý dává větší pozor, nepodcení nás. Utkání jsou o nás. Abychom se nachystali fyzicky, psychicky, po fotbalové stránce, která je základ," uzavřel na idnes.cz šéf Sadílka, Kadlece, Petržely a spol.

Cílem musí být vždy start na MS. Povede v elitní červnové Lize národů Čechy Šilhavý, či Hašek se Šmicerem?

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.