Skautské a analytické oddělení Slavie posiluje pár nových jmen. Brožek už byl na obhlídce v Nigérii...

Skautské a analytické oddělení Slavie posiluje pár nových jmen. Brožek už byl na obhlídce v Nigérii...

Jak v posledních dnech vyplynulo z vyjádření sportovního ředitele Slavie Jiřího Bílka či hlavního trenéra vršovického "S" Jindřicha Trpišovského, skautské a analytické oddělení v Edenu posiluje Miloslav Brožek, jenž až dosud seděl na trenérské lavičce druholigového Táborska.

Ten, jenž pro český trh objevil například Abdallaha Simu, jenž už nyní patří Brightonu, už má za sebou první pracovní cestu pod taktovkou Slavie, která ho zavedla do Nigérie. Co si od něj slibuje výše zmíněný kouč?

"Je to určitý rozvoj klubu, který za poslední čtyři roky udělal velký krok dopředu. Tím nemyslím sportovní úspěchy, lidé v klubu ale doháněli a dohání určitou díru. Jde to step-by-step, musíme si na ty věci vydělat, tréninkové hřiště, vyhřívané hřiště, nová posilovna, fyzio room. Vzpomínám na chvíle, kdy jsme sem přicházeli a všechno se teprve budovalo, nebylo třeba kde dělat s týmem video, vybudovala se video místnost. Tohle je další krok, který má na starosti Jirka Bílek, udělala se určitá hierarchie. Před čtyřmi lety jsme přivedli své skauty a udělali jsme základní linii požadavků, ještě s Honzou Nezmarem, ohledně typologie, postů a tak dále. Kluci to dělali trochu na koleni, se skvělými výsledky. Napřed byli čtyři, pak tři a měli na starost vlastně celou Evropu. Dneska už mají místnost a tak dále, vše se snažíme posouvat tak, abychom o hráčích ze zahraničí věděli co nejvíce. My jako trenéři si bereme na starost víceméně české soutěže, českou ligu. Byly nějaké věci, které jsme probírali v týdnu v pořadu ze slávistického muzea, ať už to byl Felipe, nebo Baluta. Jde o to, abychom toho měli co nejvíce, neznali hráče jen z videa, ale viděli je živě a měli co nejvíce informací. Na to jsou potřeba lidi, dnes je v Evropě všechno strašně rychlé. Zrovna jsme koukali na jednoho hráče, který má sedm startů za dospělé, a už je devět klubů, které ho sledují. Dneska musíte být strašně rychlý, více než před dvěma nebo třemi lety. Na to jsou potřeba lidi, nechci mluvit úplně za kluky, kteří to rozjeli, je to spíše otázka na Tomáše Syrovátku nebo Jirku Bílka. Někam to ale směřujeme a měli s tím dobré zkušenosti, ať už jde o Ibru, Simiče, Condého a tak dále. Navázali nějaké kontakty, potřebujete lidi, kteří mají úzké kontakty venku, nejde to dělat na koleni. Je to o dosahu klubu směrem ven, máme nějaké požadavky, jaké hráče bychom chtěli, co by měli mít a umět, dostali jsme v létě svolení od klubu na tři nová místa ve skautingu. Jirka si je vybral, jsou tam i jiná nová jména, to si představí kdyžtak on. Snažili jsme si využít zkušeností, které pan Brožek má, a které nám pomohly třeba v kontaktu se Simou, na Évian a tak dále. Tohle všechno je z hlavy Jirky, všechno to spolu samozřejmě probíráme, na starost to má ale on, věnuje tomu strašně moc času," přiblížil na webu slavia.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky sešívaného áčka, jehož svěřence čeká ve čtvrtek večer před domácím publikem Feyenoord Rotterdam.

Byť by se měl Brožek specializovat na Afriku, jen o ní to ani zdaleka nebude. "Nedá se ale říct, že bychom rozvíjeli jenom africkou cestu, bylo tam řečeno, že rozpětí má být celosvětové. Jak já to vnímám, tak získávají člověka, který by měl zkušenost a přesah, aby přivedl dobré hráče bez ohledu na to, kde momentálně jsou. O Africe se bavíme víc, protože její hráči mají momentálně v Evropě vysoký potenciál prodeje, je to trend. Neznamená to ale, že nemůžeme přivést třeba Brazilce, Rusa, nebo prostě dobrého mladého hráče pro Slavii," uzavřel na stránkách Deníku Sport sedmačtyřicetiletý odborník, jenž v minulosti prošel také Vlašimí.

Z Lingra roste zajímavý příslib pro národní mužstvo. Hráče jako Stanciu nikdo jiný v lize nemá...

Zdroj: slavia.cz, isport.blesk.cz