Trpišovský o Stanciuovi, Ševčíkovi, Krmenčíkovi s Kuchtou i o tom, že chce Slavia vnutit Feyenoordu svůj způsob hry...

Trpišovský o Stanciuovi, Ševčíkovi, Krmenčíkovi s Kuchtou i o tom, že chce Slavia vnutit Feyenoordu svůj způsob hry...
OBSAHUJE VIDEO

Pražskou Slavii čeká poslední listopadový čtvrtek odvetné utkání Evropské konferenční ligy s Feyenoordem Rotterdam. Kouč "sešívaných" Jindřich Trpišovský si na soupeře z Nizozemska, se kterým Slavia v září prohrála 2:1, poměrně věří.

„Věřím, že to bude trošku jiný zápas. My jsme ten zápas neodehráli moc dobře, hlavně v prvním poločase. Feyenoord na nás naopak vlítnul, hrál tak, jak jsme měli hrát my. Hrajeme doma, Feyenoord je ve venkovních zápasech trošku jiný, hraje trochu jiným stylem. Takže věřím, že náš výkon bude o sto procent lepší než v prvním zápase, prosadíme se svojí hrou, vnutíme Feyenoordu svůj způsob hry," uvedl kouč Slavie na předzápasové tiskové konferenci. Podle něj by mohl zápas připomínat druhý poločas prvního vzájemného duelu. Nizozemskému celku totiž stačí k postupu ze skupiny pouze bod, takže Trpišovský očekává z strany Feynoordu poměrně klidnou hru. „Z těch zápasů, co jsem viděl, tak Feyenoord hraje trochu jinak ve venkovních utkáních než v domácích. Hodně si chce otevírat prostor pro rychlé protiútoky, takže hraje víc ze zabezpečené obrany. Já si myslím, že i když to jsou dva ofenzivní týmy, což napovídají dlouhodobá čísla, tak v tom začátku utkání se nejspíš budeme snažit dostat do jejich obrany a budeme si muset dávat pozor na rychlé protiútoky. Myslím si, že oni se nikam nepoženou, možná v některých fázích, když budeme rozehrávat od vlastní brány. Myslím si, že zápas bude probíhat podobně jako druhý poločas v Rotterdamu, kdy jsme doháněli dvougólové manko, " uvedl kormidelník na lavičce úřadujícího českého mistra.

 Právě trenér klubu z Edenu řeší příjemnou starost. Z marodky se totiž do sestavy Slavie vrací záložník Petr Ševčík. „Petr v úterý absolvoval první týmový trénink, uvidíme, jak na tom bude teď. Každopádně si myslím, že bude s velkou pravděpodobností připraven do toho zápasu, uvidíme, na jak velkou část. Pokud se nic nezmění, tak bude k dispozici," sdělil Trpišovský s tím, že sestava bude velmi podobná té, se kterou nstoupila Slavia do posledního ligového utkání s Jabloncem (Slavia zvítězila 5:0, pozn. red.). Trpišovský zároveň řeší i otázku, zda proti nizozemskému celku nastoupí v útoku Krmenčík, který se v posledních utkáních Slavie rozehrál, nebo Jan Kuchta či někdo jiný. „Jsou tam i další hráči, kteří můžou hrát nahoře. Je vždycky lepší mít z čeho vybírat. I typologicky. Kuchtič a Krmi jsou trošku jiní hráči. Někdy můžou hrát i spolu, což může nastat i v nějaké části čtvrtečního utkání. Je lepší mít z čeho vybírat a pomoct tomu týmu zvlášť v takhle těžkých zápasech, které jsou těžké i po fyzické stránce. Na hřišti chtějí být všichni, ale my víme, o co hrajeme a jak je pro nás utkání důležité, takže se momentálně připravujeme na to, abychom byli co nejvíc nachystaní na čtvrtek,“ nechtěl být na tiskovce pětačtyřicetiletý trenér příliš konkrétní.

Trpišovský si totiž velmi dobře uvědomuje, že Slavia potřebuje proti nizozemskému celku uspět, aby mohla pomýšlet na postup do jarních vyřazovacích bojů v Evropské konferenční lize. V případě neúspěchu by totiž rozhodoval až poslední zápas s berlínským Unionem... „My chceme čtvrteční zápas zvládnout, protože cítíme, že to je velké utkání. Těšíme se na to. Zápas s Feyenoordem doma je podobné jako utkání z minulé sezony v Evropské lize. Skvělá atmosféra. Nevíme do budoucna, jak to bude s návštěvností, takže se na čtvrteční zápas moc těšíme bez ohledu na to, co to znamená pro tabulku. Kdybychom měli jasný postup, tak se na to budeme připravovat stejně, jako se na to chystáme teď. Víme, že jsme doma silní, ať už v Evropě nebo v domácí lize. A myslím si, že v sobě máme motivaci odčinit výkon z Rotterdamu a ukázat, že jsme jiný tým než ten, který se předvedl tam. To jsou hlavní motivace. Chceme to zvládnout, věříme, že v té skvělé kulise, která tu bude, to Rotterdamu vrátíme a budeme v komfortní pozici i ohledně postupu," vysvětlil trenér, s čím jde Slavia do utkání s Feyenoordem. „U nás je primární hlavně postup a pokračovat v Evropě na jaře. Jak pro samotné hráče, tak pro trenéry a pro klub," dodal později.

Právě slavistického trenéra může před důležitým utkáním těšit i momentální forma rumunského záložníka Nicolae Stancia, který pražskému celku výrazně pomohl v utkání s Jabloncem a Trpišovský na něj jistě bude spoléhat i v utkání s Feyenoordem. „Myslím, že ten výkon Nica byl skvělý, ale bylo to podpořené i pohybem ostatních hráčů, je to jedno s druhým. Jak jsem o tom mluvil po zápase, bylo vidět, že jsme měli šest dní na přípravu na zápas, což se nám nestalo dlouhou dobu. Všichni uděláme všechno pro to, abychom na to navázali a pokračovali jsme v těch výkonech. Kluci už hrají na svých postech, nikde vyloženě v sestavě neimprovizujeme, aby někdo hrál někde jinde. Běžecky jsme připravení na to hrát styl fotbalu, který potřebujeme na to, abychom byli úspěšní," zakončil Trpišovský svou tiskovku.

„Bojujte za Spartu!“ Ano, i vy, pane Vrbo. Je Slavia zpět? O tom rozhodne Feyenoord, Jablonec je zralý na baráž

Zdroj: slavia.cz