Fouska navštívil slovenský protějšek Kováčik. Řešili pořádání finále Konferenční ligy či rozvoj fotbalu

Fouska navštívil slovenský protějšek Kováčik. Řešili pořádání finále Konferenční ligy či rozvoj fotbalu

Předseda Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a generální sekretář SFZ Peter Palenčík absolvovali oficiální návštěvu Fotbalové asociace České republiky. Spolu s nejvyšším mužem českého fotbalu Petrem Fouskem a s generálním sekretářem Michalem Valtrem slovenští zástupci diskutovali řadě důležitých témat pro český a slovenský fotbal.

„Jsem moc rád, že k tomuto setkání nového vedení FAČR s našimi slovenskými protějšky došlo, vždyť i osobně se známe dlouho. Přeci jenom nás pojí společná a úspěšná fotbalová historie v rámci výborných vztahů, které byly po rozdělení obou států vždy vysoce nadstandartní. V tomto trendu chceme rozhodně pokračovat a koordinovat tak některé společné kroky v otázce rozvoje fotbalu i naší fotbalové politiky,“ komentoval návštěvu slovenských kolegů předseda FAČR Petr Fousek.

Během jednání došlo například na témata společného postupu v rámci středoevropské skupiny fotbalových asociací (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko, Německo, Lichtenštejnsko), či případné kandidatury slovenského fotbalu na pořádání ME hráčů do 21 let v následujícím období a českých zkušeností z tohoto typu ME v roce 2015. Jedním z témat byl i případný společného postup zástupců obou subjektů v rámci jejich o pořadatelství finále Evropské konferenční ligy v roce 2023 nebo 2024.

„Se svým protějškem na slovenském svazu Peterem Palenčíkem jsme dlouhá léta spolupracovali v rámci UEFA, a tak jsem rád, že jsme i v osobní rovině mohli diskutovat témata spolupráce obou stran v celé řadě dalších oblastí. Ať již jde o přátelská utkání všech našich reprezentačních výběrů, výměnu odborníků z obou asociací a podobně,“ dodal k dalším společným tématům setkání generální sekretář FAČR Michal Valtr.

Obě strany rovněž avizovaly, že v úzkém dialogu budou i nadále pokračovat. V příštím roce by mělo naopak vedení českého fotbalu mělo navštívit sídlo SFZ v Bratislavě.

Zdroj: FAČR

 

Trpišovský o Stanciuovi, Ševčíkovi, Krmenčíkovi s Kuchtou i o tom, že chce Slavia vnutit Feyenoordu svůj způsob hry...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.